Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2018-12-18
USD
3.7668
-0.54%
EUR
4.2853
-0.12%
CHF
3.7989
-0.09%
GBP
4.7654
-0.13%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

UKS Victoria Morąg - Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe mistrzostwa Polski 2016

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

03 viktoria1Juniorzy i młodzieżowcy z całej Polski walczyli w Swarzędzu – Zalasewie, niedaleko Poznania w Mistrzostwach Polski. W Zawodach wystartowało ponad 300 zawodników reprezentujących 54 kluby z całej Polski. Do Swarzędza pojechało również 4 zawodników z Morąga, juniorzy: Julia Lubiecka kat. wag. do 52 kg i Bartosz Rydel kat. wag. do 78 kg oraz młodzieżowcy: Karolina Ziejewska kat. wag. do 62 kg i Patryk Radliński kat. wag. do 87 kg. W pierwszym dniu zawodów występowali juniorzy.

Wyniki juniorów:
Bartosz Rydel UKS Victoria – Piotr Zieliński TKD Opole 6:7
Julia Lubiecka UKS Victoria – Maria Radoman AZS AWF Wrocław 11:10
Julia Lubiecka UKS Victoria – Wiktoria Strzeszewska AZS UWM Olsztyn 5:10
Niestety Bartek Rydel odpadł z turnieju już po pierwszej walce. Julka odpadła po drugiej walce z turnieju zajmując 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Był to nasz najlepszy wynik w tym dniu zawodów.
W niedzielę na maty w Swarzędzu wyszli nasi doświadczeni Młodzieżowcy( kategoria wiekowa 18-21 lat): Karolina Ziejewska oraz Patryk Radliński. Już w pierwszej walce Patryk Radliński, który miał wolny los, pokazał, że jest zawodnikiem z którym przeciwnicy będą musieli się liczyć. W pierwszej walce rozgromił swojego rywala Sebastiana Michalaka z UKS Tiger Team Września 11:0. Wynik może wskazywać na jednostronny przebieg walki, lecz nasz zawodnik bardzo dobrze pracował w obronie i wykonywał skuteczne kontrataki, których przeciwnik nie był w stanie zatrzymać. Kolejnym rywalem Patryka był doświadczony i utytułowany zawodnik AZS AWF Warszawa Wiktor Komorowski, brązowy medalista Mistrzostw Europy, pierwsza runda była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, kolejne rundy to wspaniały popis naszego zawodnika, który skutecznie punktował, bardzo dobrze pracował w obronie i nie pozwolił rywalowi narzucić swojego stylu walki. Ostatecznie walka zakończyła się wynikiem 8:1 dla Patryka Radlińskiego. Walka finałowa wzbudziła bardzo dużo emocji nie tylko w zawodnikach, ale również w licznie zgromadzonej publiczności. Przeciwnikiem Patryka był Artur Trumiński z KKT Tygrys Kętrzyn, zawodnik utytułowany, Mistrz Polski, dysponujący wspaniałymi warunkami fizycznymi jak na tą kategorię wagową, zawodnik mierzący 198 cm wzrostu. Trumiński do walki z Patrykiem wyszedł bardzo skoncentrowany, chciał się odegrać za porażkę jakiej doznał podczas Pucharu Polski, gdzie przegrał w dogrywce o złoty punkt z Radlińskim. Szybko narzucił naszemu zawodnikowi swój styl walki i po pierwszej rundzie prowadził 3:0. W połowie 2 rundy było już 5:0 dla zawodnika z Kętrzyna i sytuacja wydawała się bardzo trudna, jednak pod koniec drugiej rundy nasz zawodnik wykonał celne kopnięcie w głowę rywala, co przy wzroście przeciwnika wydawało się wręcz niemożliwe. Druga runda zakończyła się wynikiem 5:3 dla zawodnika z Kętrzyna. Trzecia runda to wspaniałe popisy umiejętności technicznych obu zawodników. Trumiński zdobył kolejny punkt, jednak Radliński nie pozostał mu dłużny i wykonał kolejne celne kopnięcie w głowę rywala, zdobywając trzy punkt. Walka podobnie jak na Pucharze Polski zakończyła się remisem a o wygranej miał zadecydować „złoty punkt”. Kolejna dodatkowa 4 runda, pomimo wspaniałych wymian i pięknych akcji technicznych nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zawodnicy byli tak zmęczeni, że po zakończeniu walki obaj padli na matę i przez dłuższą chwilę nie byli w stanie wstać. O zwycięstwie miały zadecydować „małe punkty”( kopnięcia, które zostały zarejestrowane przez system elektroniczny, ale ze względu na zbyt małą siłę nie zostały zaliczone). Zawodnikiem, który wykonał więcej kopnięć w ciągu całej walki był Patryk Radliński, który został Młodzieżowym Mistrzem Polski 2016.
W ślad za Patrykiem poszła jego klubowa koleżanka Karolina Ziejewska, która również w pierwszej walce miała wolny los, w drugiej walce spotkała się z Dominiką Wlazło z KS Pomorze Świnoujście. Początek walki był niezbyt udany w wykonaniu Ziejewskiej, zawodniczka ze Świnoujścia zdobyła przewagę 2 punktów a Karolina musiała odrabiać stratę. Na szczęście pod koniec 1 rundy wynik był 2:2. Druga runda to wyłącznie teatr jednego aktora, Karoliny Ziejewskiej, która doprowadziła do stanu 6:2 i przy takim wyniku zakończyła walkę celnym trafieniem w głowę nokautując swoją przeciwniczkę. Walka finałowa z Zuzanną Malusiak z KS Rapid Śrem to wyłącznie dominacja na macie Ziejewskiej, która szybko objęła prowadzenie i konsekwentnie powiększała przewagę punktową. Zawodniczka ze Śremu była zmuszona do ataku a Ziejewska wykorzystywała jej ataki zdobywając punkty z kontrataku. Walka zakończyła się wygraną Karoliny 11:1. Ziejewska została Młodzieżową Mistrzynią Polski 2016. Nasza zawodniczka jest w tej chwili jedną z najbardziej utytułowanych zawodników z naszego Klub. Do złotej kolekcji medali z Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, Karolina dołożyła kolejne złoto z Młodzieżowych Mistrzostw Polski i w ten sposób stała się potrójną złotą medalistką!
Wyniki młodzieżowców:
Karolina Ziejewska UKS Victoria – Dominika Wlazło KS Pomorze Świnoujście KO
Karolina Ziejewska UKS Victoria – Zuzanna Malusiak KS Rapid Śrem – 11:1
Patryk Radliński UKS Victoria – Sebastain Michalak UKS Tiger Team Września 11:0
Patryk Radliński UKS Victoria – Wiktor Komorowski AZS AWF Warszawa 8:1
Patryk Radliński UKS Victoria – Artur Trumiński KS tygrys Kętrzyn - wskazanie

 

03 viktoria1

 

03 viktoria2

 

03 viktoria3

 

03 viktoria4

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda