Dragun
Schronisko
Clean

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-11-20
USD
3.8792
0.02%
EUR
4.2917
-0.03%
CHF
3.9126
0.03%
GBP
5.0081
-0.31%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Perła 2019 – czyli bieg pełen wyzwań pogodowych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10 perla1Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie to niewątpliwie jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych odbywających się na terenie Gminy Morąg. W dniu 06.07.2019 roku Kretowiny zapełniły się setkami biegaczy z całej Polski. Frekwencja jak co roku dopisała i na starcie „XXI Ogólnopolskiego Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie” przy plaży głównej w Kretowinach stanęło 232 zawodników. O godzinie 10:00 biegacze wyruszyli w niezmienną od lat, 33 - kilometrową trasę, przebiegającą wokół malowniczego Jeziora Narie. Pomimo niezwykłych widoków towarzyszących zawodnikom na każdym kilometrze, bieg w Kretowinach uważany jest za jeden z trudniejszych biegów odbywających się w Polsce. Pierwsza część trasy porównywalna jest do biegu górskiego, druga zaś to bieg pustynny.

Przygotowania do imprezy trwały od kilku miesięcy. Podczas gdy już od początku lipca praktycznie wszystko dopięte było na ostatni guzik, pozostawała tylko jedna niewiadoma: pogoda. Jako organizatorzy zawodów z napięciem śledziliśmy prognozy pogody. Mogliśmy zapomnieć o przygrzewającym słońcu. Było chłodno, wietrznie i deszczowo. Mimo to pogoda nie zniechęciła biegaczy, którzy podziwiając okolicę dzielnie przemierzali kilometr za kilometrem. Ostatecznie bieg ukończyło 231 zawodników.
Bieg główny rozegrany został w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet oraz z podziałem na 8 kategorii wiekowych. Na zawodników nie trzeba było długo czekać. Pierwszy na mecie pojawił się Kłopotek Damian z Torunia, uzyskując czas 1:59:08. Kolejno na drugiej i trzeciej pozycji uplasowali się: Wojciech Kopeć z Olsztynka (z czasem 2:00:57) oraz Lamparski Zbigniew z Mińska Mazowieckiego (z czasem 2:01:02). Spośród kobiet pierwsza na metę dotarła. Ewa Lisek z Nidzicy z czasem 2:25:38. Na drugim miejscu znalazła się Syliwa Retmaniak z Warszawy (z czasem 2:27:02), zaś na trzecim Beata Dębowska z Olsztyna (z czasem 2:28:23). Na trasie biegu rozstawionych zostało 6 punktów odżywczych, a tam – woda, banany, cukier, izotoniki dla zawodników. Dodatkowe bufety rozstawili mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegała trasa. Biegający morążanie zadbali również o dobry humor zawodników w trakcie biegu. Na wielu odcinkach trasy widniały dopingujące napisy oraz zabawne rysunki. Za linią mety na wycieńczonych biegaczy czekały natomiast kilogramy soczystych arbuzów, litry wody oraz gromkie brawa od rozemocjonowanych kibiców. Pomimo niezwykle wymagającej trasy „Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie” co roku przyciąga liczną grupę biegaczy z całej Polski. Ma on także swoich wiernych fanów, którzy od lat rezerwują w swoich „biegowych” kalendarzach jedną z lipcowych sobót, by ponownie pojawić się na starcie w Kretowinach. By uczynić zadość wieloletniej tradycji, wszyscy zawodnicy którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe kryształowe perły. Po raz dwudziesty pierwszy nagrody te wykonał pan Szczepan Chomyn ze Stronia Śląskiego. W tak ważnym dla Gminy Morąg wydarzeniu sportowym nie mogło zabraknąć morążan. W sumie w biegu wystartowało 13 morąskich biegaczy.
Organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Morągu. Zwycięzcy biegu w kategorii Open otrzymali kryształy i nagrody pieniężne ufundowane przez Gminę Morąg, która również w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I-III zapewniła Karty Podarunkowe i marmurowo-szkalne pamiątki. Gmina sfinansowała także statuetki w kategorii Najszybsza Morążanka i Najlepszy Morążanin. Nie zapomniano również o ostatnim i ostatniej zawodniczce. Z rąk Zastępcy Burmistrza Pana Leszka Biernackiego, ostatnia kobieta i ostatni mężczyzna otrzymali pamiątkowe trofea. Fundatorem nagrody dodatkowej dla osoby, która zajęła 33 miejsce był Warmońsko-Mazurski Związek Gmin. Dla zawodników, którzy zajęli 21 miejsce nagrodę w postaci voucheru na bieg ufundował Leśny Cross. Posiłki regeneracyjne dla zawodników zapewniło CSK Animator Katarzyna Królak. Wszystkim którzy wystartowali w biegu serdecznie gratulujemy.

10 perla1

10 perla1

10 perla1

10 perla1

10 perla1

10 perla1

10 perla1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda