Andarex-salon
Jurkowski
Marketing

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-02-22
USD
3.8242
-0.01%
EUR
4.3387
0.15%
CHF
3.8225
0.14%
GBP
4.9787
-0.36%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Indiaca na Błoniach PGE Narodowy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 indiaca2Dnia 15 września 2018 r. na Błoniach PGE Narodowy po raz szósty odbył się Narodowy Dzień Sportu. To Ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana wszystkim, którzy interesują się sportem. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które dopiero planują rozpoczęcie treningów.

W tym roku Gmina Morąg została Partnerem Narodowego Dnia Sportu, który odbył się na Błoniach PGE Narodowy. Głównym celem wyjazdu była możliwość zaprezentowania mało znanej społeczeństwu gry Indiaca. Blisko setka stoisk, około 10 000 tysięcy osób i mnóstwo sportowych atrakcji, tak oto przedstawiał się tegoroczny wielki rodzinny, sportowy piknik. Pośród tylu atrakcji nie mogło zabraknąć Indiaci. Jako Partner mieliśmy możliwość skorzystania z wystąpienia na scenie i zabrania głosu. W kilku słowach trener Leszek Biernacki opowiedział jak zaczęła się Jego przygoda z Indiacą i jak zaraził swoją pasją morążan. Młodzież w krótkim pokazie zaprezentowała swoje umiejętności i zachęcała wszystkich do wzięcia lotki w dłonie i poodbijania. Nikogo nie trzeba było namawiać, ludzie z zainteresowaniem podchodzili i próbowali zagrać, tym samym świetnie się przy tym bawiąc. Po krótkim pokazie trener zaprosił wszystkich, aby odwiedzili nasze stoisko, na którym opowiadaliśmy o naszych sukcesach na arenie międzynarodowej, prezentowaliśmy zdobyte puchary i medale oraz uczyliśmy wszystkich chętnych podstawowych technik gry. Dużym zainteresowaniem cieszyła się specjalna lotka Indiaca, wykonana przez Panią Anetę Nawrę i Panią Joannę Kułakowską. Lotka dużych rozmiarów, była atrakcją dla dzieci. Chętnie się z nią fotografowały. Nie zabrakło świetnej zabawy. Bardzo nas cieszy fakt, że mnóstwo osób chciało spróbować zagrać i dowiedzieć się na czym ta gra polega. Ludzie z wielkim zaangażowaniem odbijali lotkę, a niektórych gra tak pochłonęła, że spędzili na naszym stanowisku kilka godzin. W nagrodę za świetną grę zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mogli własnoręcznie wybić pamiątkową monetę Gminy Morąg. Była to spora atrakcja, z której skorzystało bardzo dużo ludzi.
Obok namiotu Indiaci rozstawione było stoisko Gminy Morąg, na którym Pani Ilona Niewiadomska z Lokalnej Organizacji Turystycznej dbała o to, aby uczestnicy pikniku dowiedzieli się kilka ciekawostek o Gminie Morąg. Stoisko odwiedziło bardzo dużo ludzi. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli chętnie brali udział w zabawie pn. „Morąg Kraina Nieodkrytych Tajemnic”.
Jednym słowem cel został osiągnięty. Indiaca już nie jest taka anonimowa. Coraz więcej ludzi zaczyna kojarzyć ten sport, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

18 indiaca1

18 indiaca1

18 indiaca1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Pogoda

Gratka
Green blood
Piekarnia