Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-03-20
USD
3.7767
-0.15%
EUR
4.2864
-0.18%
CHF
3.7781
-0.12%
GBP
4.9955
-0.47%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 909 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_jasam.jpg 03-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Kocham Perłę, kocham biegać – czyli XX Bieg w Kretowinach przeszedł do historii.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

03 perla4Po raz kolejny mieliśmy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w jubileuszowym „XX Ogólnopolskim Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie”. 1 lipca do Kretowin przyjechali biegacze z całej Polski, aby powalczyć z niesamowicie trudną 33 km trasą, która przebiegała wokół malowniczego Jeziora Narie.
Atmosfera, mimo chłodnej i wietrznej aury była znakomita. To właśnie gorąca atmosfera zagrzewała zawodników do biegu i sportowej rywalizacji. Tak jak w roku ubiegłym, trzeba było zaakceptować warunki atmosferyczne i liczyć na łaskawość pogody, która jak się okazało nie była taka straszna. Impreza ma swoich wiernych fanów. Na starcie stanęło 320 zawodników z całej Polsk w tym dwóch zawodników z Litwy.

Biegacze określają bieg w Kretowinach jako jeden z trudniejszych biegów odbywających się w Polsce.
W zawodach wzięli udział jedni z lepszych biegaczy długodystansowych w Polsce. Reprezentowali oni bardzo wysoką formę, czego dowodem były znakomite czasy. Pierwszy na mecie pojawił się Pan Andrzej Rogiewicz z Grudziądza z czasem 1:55:07, tuż za nim przybiegł Pan Wojciech Kopeć z Olsztynka /1:57:37/, a pierwszą trojkę zamknął Pan Karol Kowalski z Dobrocina /1:58:24/. Pośród kobiet zwyciężyła Pani Magdalena Witkiewicz z Białogardu z czasem 2:21:36, drugie miejsce zajęła Pani Joanna Deputat z Elbląga /2:24:17/, a trzecie miejsce wywalczyła Pani Joanna Oberlan-Maroń z Torunia /2:30:06/.
Na trasie biegu rozstawionych zostało 6 punktów odżywczych, a tam – woda, banany, cukier, izotoniki dla zawodników. Na mecie na każdego czekały tradycyjne setki kilogramów soczystych arbuzów, ciepły obiad oraz unikatowe, legendarne perły wykonane przez pomysłodawcę biegu Szczepana Chomyna, który jest również twórcą wspaniałych kryształowych statuetek dla zwycięzców. Wszyscy na mecie otrzymali pamiątkowe kryształowe perełki, które jak co roku były wyjątkowe.
Ceremonię wręczenia naród poprowadził Pan Leszek Biernacki - Zastępca Burmistrza Morąga. Przywitał on wszystkich zawodników, pogratulował wytrwałości oraz wspaniałych wyników. Na samym początku wręczył Panu Szczepanowi Chomynowi statuetkę w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę oraz za wykonanie przepięknych szklanych perełek i nagród, jakie zawodnicy otrzymują podczas dekoracji. Dodatkowa nagrodę dostał Pan Maciej Łapiński, który wraz z Panem Szczepanem Chomynem zapoczątkował Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. Przepiękną szklaną statuetkę otrzymał również pan Roman Hudzik, rekordzista trasy z roku 2000, który przybył na specjalne zaproszenie Burmistrza Morąga Pana Tadeusza Sobierajskiego.

Zwycięzcy biegu w kategorii Open otrzymali kryształy i nagrody pieniężne od Gminy Morąg. W poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I-III Gmina Morąg ufundowała Karty Podarunkowe oraz marmurowo-szkalne pamiątki. Dodatkowo Gmina Morąg sfinansowała statuetki w kategorii Najlepsza Morążanka /Wioletta Nadziak/ i Najlepszy Morążanin /Jacek Szczygłowski, Tomasz Orłowski i Kamil Chodorowicz/.
Czasami nie trzeba daleko szukać okazji do wystartowania w zawodach. Czasami trafiają się takie biegowe perełki, których nie można ominąć. Takim biegiem jest właśnie Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. Takie słowa usłyszeliśmy od tegorocznego biegacza. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w naszym biegu. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w Kretowinach w jeszcze większym gronie.
Organizatorem biegu był Urząd Miejski w Morągu. Sponsorem biegu byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Zakład Handlowo – Usługowy Agromech Krzysztof Kowalewski oraz Ośrodek Wczasowy „Krecik” Ekonarie w Kretowinach.

03 perla1

03 perla1

03 perla1

03 perla1

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda