Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-02-21
USD
3.8247
0.07%
EUR
4.3322
-0.11%
CHF
3.8171
-0.05%
GBP
4.9965
0.25%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Victoria Morąg - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

15 viktoria1W dniach 27-29.04.2018r. w Swarzędzu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, w zmaganiach uczestniczyło 180 zawodników z całej Polski w wieku 12-14 lat. Awans do finału Olimpiady Młodzieży odbywał się z rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego a jako turnieje eliminacyjne były traktowane Puchary Polski. Sam udział w tak prestiżowej imprezie był dużym wyróżnieniem dla zawodników, gdyż na Pucharach Polski startowało ponad 400 zawodników a tylko 180 z nich mogło wystąpić w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W 2018 roku do finału OOM z klubu MUKS Victoria Morąg zakwalifikowało się 2 zawodników: Julia Siejka kat. do 47 kg oraz Michał Mikulski kat. do 61 kg. Pierwszy dzień zawodów był również dniem otwarcia Olimpiady Młodzieży.
W hali Gimnazjum w Zalasewie odbyło się uroczyste otwarcie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2018. W sobotę w tym samym obiekcie do zmagań o medale przystąpili taekwondziści. W otwarciu wzięli udział młodzi zawodnicy, oficjele na czele z prezesem PKOl, Andrzejem Kraśnickim oraz byli olimpijczycy, a wśród nich Szymon Ziółkowski, który zapalił znicz olimpijski. Podczas otwarcia odbywały się różne pokazy.
W sobotę, która była pierwszym dniem zawodów nasi zawodnicy Julka i Michał rywalizowali w konkurencji dwuboju sprawnościowego, jednak w tym dniu oboje uplasowali się poza finałową 8 zawodów. W niedzielę jako pierwsza wystartowała Julia Siejka, która zmierzyła się z Igą Byczek z UKS G 8 Warszawa Bielany, walka była bardzo wyrównana i dziewczyny zawzięcie walczyły o każdy punkt. Jednak w końcówce 3 rundy dały wyraźnie znać braki kondycyjne naszej zawodniczki, która ostatecznie przegrała pojedynek 13:15.
Michał Mikulski w swoim pierwszym pojedynku zmierzył się z Juliuszem Kaźmierczakiem z UKS Olimpijczyk Poznań, walka od samego początku toczyła się pod dyktando naszego zawodnika, który wyraźnie dominował w tym pojedynku i systematycznie powiększał swoją przewagę pomimo zaciekłych ataków, przeciwnik Michała nie był w stanie sobie poradzić z naszym zawodnikiem, walka zakończyła się zwycięstwem Michała Mikulskiego 32:10. W walce o wejście do finału Michał zmierzył się z Maciejem Wapniarczukiem z KS Grom Bogatynia, który w tym najważniejszym turnieju dla kadetów, był rozstawiony z nr 1. Walka zaczęła się pomyślnie dla naszego zawodnika, który na początku 1 rundy od razu agresywnie zaatakował przeciwnika, zaskoczenie ze strony Wapniarczuka było tak duże, że w ciągu kilku sekund 1 rundy stracił aż 8 punktów. Michał konsekwentnie kontynuował swoją taktykę, jednak zawodnik z Bogatyni opanował nerwy i zaczął skutecznie kontratakować. W pierwszej rundzie walka była bardzo wyrównana jednak już II runda to popis skutecznych ataków i niebezpiecznych kontrataków rywala z Bogatyni. Walka, pomimo bardzo dobrej postawy Michała, niestety zakończyła się porażką naszego zawodnika 28:15. Ostatecznie nasz zawodnik wywalczył brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i stanął na III miejscu podium.
Jestem bardzo zadowolony z medalu. Jak ciężko zdobyć medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży może świadczyć fakt, że ostatni medal w tej imprezie mieliśmy 5 lat temu Michał Mikulski jest 14 zawodnikiem z klubu UKS Victoria Morąg, który przez 12 lat startów w tej imprezie zdobył medal podczas finałów OOM.

15 viktoria1

15 viktoria1

15 viktoria1

15 viktoria1

15 viktoria1

15 viktoria1

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Pogoda