Piksel
Przybyłek
Marketing

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-12-06
USD
3.8500
-0.17%
EUR
4.2721
-0.13%
CHF
3.8963
-0.07%
GBP
5.0527
-0.24%
USD
3.8500
-0.17%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 522 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Dart

Turniej o Mistrzostwo Warmii i Mazur w Steel Darta w Morągu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

darth2Szykuje się nie lada gratka dla miłośników darta. Darts Olsztyn Group oraz Polski Dart zapraszają na Turniej o Mistrzostwo Warmii i Mazur. Rozgrywki rozpoczynają się już dzisiaj 30 listopada i potrwają do 2 grudnia. Odbędą się również dwa turnieje towarzyszące. To wszystko u nas w Morągu w Hotelu TAILOR. Więcej informacji na plakacie oraz u organizatorów. Serdecznie zapraszamy.

Finał Morąskiej Ligi Steel Darta

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

27 dart icoDobiegają końca rozgrywki Morąskiej Ligi Steel Darta organizowane przez Pitra Kowalewskiego. Po ostatniej rundzie poznaliśmy finalistów Ligi Młodzieżowej oraz Kobiet, a także półfinalistów Ligi Open. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. To były pełne emocji, piękne mecze. Brawo! Już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie do kibicowania oraz trzymania kciuków za morąskich darterów i darterki. Finały Pań i Młodzieży oraz półfinały / finały Ligi Open odbędą się na sali kinowej MDK 9 grudnia od godz. 10.

Morąska Liga Steel Darta - V kolejka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

darthPo raz piąty rywalizowali morąscy darterzy. Jak co tydzień odbyła się kolejna runda Morąskiej Ligi Steel Darta. Przypominamy, że rywalizacja odbywa się w systemie "każdy z każdy", a do kibicowania zapraszamy w każda niedzielę w Morąskim Domu Kultury od godz. 16:00. Poniżej przedstawiamy aktualna tabele oraz nadchodzące mecze VI kolejki.

Morąska Liga Steel Darta - kolejka I

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

10 liga icoMorąska Liga Steel Darta rozpoczęła swoje rozgrywki. Jako patron medialny przedstawiać będziemy aktualne wyniki oraz Plan rozgrywek na następny tydzień. Przypominamy rozgrywki odbywają się w MDK w każda niedzielę o godz. 16:00 w sali bilardowej.

Rusza Morąska Liga Steel Darta

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

21 dart icoJako jeden z patronów medialnych zapraszamy na darterskie rozgrywki pod nazwą Morąska Liga Steel Darta. Organizatorem turnieju jest Piotr Kowalewski. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski. Rozpoczęcie rozgrywek w trzech kategoriach nastąpi 9 września 2018 o godz. 16:00 w Morąskim Domu Kultury. Sympatyków darta zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania. Informacje z przebiegu, tabele punktacyjne będą ukazywać się na Facebooku oraz na naszym portalu.

Darterzy walczą nie tylko w Morągu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

10 dart3Morąscy darterzy zakończyli pierwsze w tym roku zawody. Morąska Super Liga Darta 2018 to zmagania, w których uczestniczą tylko morąscy darterzy. Jedenaścioro zawodników przystąpiło szóstego stycznia do rozgrywek. System przewidywał rozegranie jedenastu kolejek, w których gracze rozgrywali mecze "każdy z każdym". Zmagania dostarczały wiele emocji, gdyż do wyniku liczyły się oprócz uzyskanych punktów również legi. Każdy mecz rozgrywany był w formule "Najlepszy w 12 legach".

Rozgrywki darta -regulamin

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

BIEŻĄCY RANKING MORĄSKICH DARTERÓW

 1. Cel rankingu

Celem rankingu jest wprowadzenie ciągłej rywalizacji wśród darterów naszego miasta.

 1. Zasady ogólne rankingu

Ranking klasyfikuje i uaktualnia na bieżąco 25 osób, które obejmują najwyższe miejsca, spośród kilkudziesięciu darterów udzielających się w morąskich rozgrywkach. Rankingiem objęci są wszyscy darterzy, którzy sympatyzują i biorą udział w turniejach organizowanych w CLUB ROMA NOVA. Ranking jest prowadzony bez podziału na wiek i płeć oraz poziom zaawansowania. O kolejności w rankingu, decyduje osiągnięty przez dartera wynik sportowy w bezpośredniej rywalizacji.

Klasyfikację „wyjściową” ( kolejność początkowa w rankingu), ustali zespół, który dokonując oceny aktualnej „siły” dartera, weźmie pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia a także aktywność turniejową z ostatniego roku. (propozycja w załączeniu)

Podstawową zasadą rankingu jest ciągła możliwość ustanowienia miejsca w bieżącej klasyfikacji, poprzez tzw. „wywołanie” dartera do rozegrania meczu i bezpośredniej rywalizacji z nim przy tarczy a tym samym dokonania zmian w klasyfikacji (przesunięcia miejsc w rankingu). Niezależnie od przetasowań (spowodowanych wywołaniami) w bieżącej klasyfikacji, darter niesklasyfikowany wśród 25 najlepszych, ale mający aspiracje do bycia wśród najlepszych graczy, może „wywalczyć” sobie miejsce w klasyfikacji poprzez wywołania kolejnych graczy – licząc od dołu tabeli i w tej rywalizacji sukcesywnie piąć się „w górę” rankingu, aby ostatecznie uzyskać – odpowiednie do reprezentowanego poziomu gry – miejsce w rankingu.

 1. Zasady szczegółowe rankingu

- „wywołanie” do meczu może dotyczyć tylko dartera poprzedzającego w klasyfikacji, ale sklasyfikowanego nie wyżej niż o trzy miejsca (W DACIE WYWOŁANIA) np. z poz. 9 można wywołać dartera będącego na poz. 8, 7 lub 6,

- jeżeli darter „wywołujący” wygra mecz z „wywołanym”, zajmuje jego miejsce w rankingu, spychając przegranego o jedno miejsce w dół (tym samym przesuwają się w dół również kolejni darterzy o jedno miejsce),

- darter niesklasyfikowany wśród 25 najlepszych graczy, może – na tych samych zasadach – wywołać jednak tylko gracza sklasyfikowanego na pozycji 25 – 23 (W DNIU WYWOŁANIA) i dopiero w następnych wywołaniach (po awansie do rankingu) może awansować w „górę” tabeli, wywołując kolejnych graczy z miejsc wyższych (nie wyższych jednak, niż trzy miejsca),

- jeżeli darter „wywołujący” przegra mecz z „wywołanym”, to pozostaje na dotychczas zajmowanym miejscu, lub pozostaje poza klasyfikacją, jeżeli wcześniej nie był sklasyfikowany w rankingu a wywołał grę z darterem z miejsc 25-23. Następne wywołanie tego samego dartera może nastąpić dopiero po 15 dniach, o ile utrzymana zostanie w tym czasie różnica nie więcej, niż trzech miejsc w bieżącej klasyfikacji. Darter, który przegrał wywołanie go do meczu – będąc na 25 pozycji, wypada z rankingu, ale szybko może powrócić do klasyfikacji wywołując i wygrywając mecz z np. 24 lub 23 darterem,

- gdyby wywołany darter np z poz. 12 w międzyczasie awansował na poz. 11, 10 lub 9 (bo wygrał swoje wywołanie), ale przegrał mecz, to wywołujący (z poz. 13,14,15 na dzień wywołania) ma jedyną możliwość awansu w rankingu o więcej niż trzy miejsca, bo "wskakuje" na aktualne miejsce pokonanego, przesuwając jednocześnie o jedno miejsce w dół dartera pokonanego i tych poniżej, aż do swojego poprzedniego miejsca (Z DNIA WYWOŁANIA)) Ta zasada uwzględnia także darterów klasyfikowanych poniżej najlepszej 25-tki rankingowej.

- wywołanie do rozegrania meczu, musi nastąpić z min. 3- dniowym wyprzedzeniem (chyba, że wywołujący i wywoływany uzgodnią między sobą termin krótszy),

- każde wywołanie, powinno być podane do wiadomości innych darterów – tak, aby wywołania nie nakładały się na siebie – poprzez zapisanie na tablicy ogłoszeń, terminu meczu. „Wywołany” darter nie może odmówić „wywołującemu” rozegrania meczu w terminie od 4 – 9 dnia, chyba, że zaistnieją ważne powody, aby do meczu nie mogło dojść w tym czasie (np. choroba, urlop, pilny wyjazd służbowy itp.),

- mecze rozgrywane są w systemie - 501 Double Out; Best of 5, a ich wynik - potwierdzony wpisem zwycięzcy w rejestrze wywołania - podany organizatorom, celem uaktualnienia tablicy rankingowej,

Tabela rankingowe

WARSZTATY DARTERSKIE W ŚWIETLICACH WIEJSKICH

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

01 dart icoStowarzyszenie „MORĄG aktywnie" serdecznie zaprasza na bezpłatne zajęcia nauki gry w darta, które odbędą się w każdą sobotę września w godz. 15:00 do 18:00 w świetlicach wiejskich na terenie gminy Morąg (Chojnik – 2 wrzesień, Jurki – 9 wrzesień, Bogaczewo – 16 wrzesień, Bramka – 23 wrzesień, Żabi Róg – 30 wrzesień).

Darterzy zagrali charytatywnie.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

29 turniej8W sobotę 26 sierpnia w Club Roma Nova odbył sie Turniej Charytatywny na rzecz Schroniska Zbożne. Organizatorem była grupa Dart Team Morąg pasjonaci gry w darta. Wpisowe do turnieju było dobrowolne, w formie karmy i różnego rodzaju produktów lub kwoty wrzuconej do puszek. W rozgrywkach wystartowało 16 zawodników i zawodniczek. Formuła turnieju przewidywała rozgrywki grupowe Best of 5 i fazę SKO, gdzie zmagania kolejno odbywały się do 4, 5 i 6 wygranych legów. Oprócz morąskich graczy gościliśmy darterów elbląskich i kętrzyńskich.

Rozgrywki darta

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 

Tabele są aktualizowane automatycznie.

 

 

 R E G U L A M I N

    - kwalifikują się do walkowera
    - ostatni dzień na rozegranie
  - czas rozegrać ten mecz
  - od dzisiaj można grać
  - mecze przed nami
  - mecze rozegrane

 

Dart Team Morąg - zagramy charytatywnie dla schroniska Zbożne

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

12 turniej icoGrupa Dart Team Morąg zaprasza wszystkich sympatyków darta na Turniej Charytatywny. Celem turnieju jest zbiórka na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt Zbożne. To wszystko 26 sierpnia 2017 w Roma Nova Club od godz. 14.00. Zapisy już od 13:00 do 13:45. Formuła turnieju: 501 d.o. grupy + SKO.

Morąscy darterzy nie odpoczywają.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

30 dart29 lipca Club Roma Nova stał sie areną darterskich zmagań. Pomimo wakacyjnego sezonu, a może właśnie dlatego Morążanie postanowili zorganizować turniej w lotki w dość nietypowej konkurencji. Rozgrywki pod nazwą Turniej Par Steel Darta jak sama nazwa wskazuje dopuszczał do gry jedynie drużyny dwuosobowe. Do współzawodnictwa zgłosiło sie dwanaście par. Miło było gościć zawodników z Elbląga, Olsztyna, Gdańska, Kętrzyna, Kwidzyna no i oczywiście grupkę reprezentantów naszego morąskiego darta.

Grand Prix Wiosna 2017 w darta - relacja z zakończenia.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

02 dart5Zakończyły się rozgrywki Grand Prix Wiosna 2017 w darta. Jako ostatnia swoje zmagania zakończyła grupa zaawansowana. Na początek trochę statystyki. We wszystkich spotkaniach ligi zaawansowanej brało udział w sumie czterdzieści trzy zawodniczki i zawodników. Część graczy zjawiała się na turniejach jednorazowo, część jak koledzy z Olsztyna bywali na każdym spotkaniu. Spośród 10 rund do ostatecznego rankingu liczyło 7 najlepszych wyników, poniżej przedstawiamy pełna klasyfikację. Uczestnicy, którzy "zaliczyli" przynajmniej 3 wizyty w Morągu otrzymali pamiątkowe statuetki, a trójka najlepszych wspaniałe puchary.

Zakończenie rozgrywek darta grup początkującej i średnio zaawansowanej.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

05 dart3W sobotni wieczór darterskie grono świętowało odniesione sukcesy w GRAND PRIX WIOSNA 2017. Zwycięzcy grup początkującej i średnio zaawansowanej otrzymali piękne puchary, natomiast pozostali uczestnicy rozgrywek urocze statuetki. W grupie początkującej na podium stanęli:
I Miejsce - Jacek Kucharski
II Miejsce ex aequo - Bartosz Maciołek i Sławek Dymidowski
III Miejsce - Milena Oziębło

Morąska Super Liga Darta zakończyła swoje rozgrywki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

29 dart icoW sobotę 27 maja zakończyły sie rozgrywki Morąskiej Super Ligi Darta. W zmaganiach uczestniczyło 8 zawodników. Rozgrywki toczyły się w systemie "każdy z każdym" i każdy mecz grano do 7 wygranych legów. Zwycięzcą rozgrywek został Andrzej Dębkowski, drugie miejsce wywalczył Krzysztof Makowski i trzecie miejsce zajął Piotr Kowalewski. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowe statuetki i puchary oraz nagrody przewidziane regulaminem.

Kalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Ekotusz
Mozntaż mebli
Narie