Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

Turniej „Strażacki Twardziel Ostróda 2016” o puchar i nagrodę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

05 straz2Coroczne zawody sportowe z okazji Dnia Strażaka w naszej komendzie, w tym roku rozegrane zostały pod hasłem – „Strażacki Twardziel”. 4 maja 24 strażaków z ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej stanęło do rywalizacji w widowiskowych zawodach, wzorowanych na popularnych turniejach strongman. Utrudnieniem dla zawodników było pokonywanie toru przeszkód w ubraniu bojowym i hełmie oraz oddychanie przy pomocy aparatu ochrony dróg oddechowych.

Tor przeszkód składał się z czterech konkurencji: rozwinięcia dwóch lini wężowych składających się z sześciu odcinków węża strażackiego, stu uderzeń młotem (5 kilogramów) wewnątrz specjalnej konstrukcji, przebiegnięciu z dwoma pojemnikami ( 15 kilogramów każdy) przez tunel o długości 4m, przeniesieniu manekina (50 kilogramów) na odcinku 50 metrów oraz wejściu na I piętro wspinalni przy użyciu liny. Turniej był niezwykle ciężki, wymagał od zawodników dużej siły fizycznej, wydolności organizmu oraz koordynacji ruchowej. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, rywalizacja przebiegała w duchu fair play. Ostródzkie zawody były jednocześnie eliminacjami powiatowymi do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 8 maja w Olsztynie. Sprawność fizyczna jest nieodzownym atrybutem dobrej służby strażackiej. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu oraz miana „Strażackiego Twardziela” został asp. Przemysław Żydaczek z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie, który okazał się bezkonkurencyjny. Drugie miejsce zajął st. str. Szymon Dreszler z morąskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej (JRG), na najniższym stopniu podium stanął mł. asp. Dawid Jurczak z JRG Ostróda. Serdeczne gratulacje zawodnikom złożyli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski, którzy dokonali aktu dekoracji zwycięzców.