Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-12-06
USD
3.8500
-0.17%
EUR
4.2721
-0.13%
CHF
3.8963
-0.07%
GBP
5.0527
-0.24%
USD
3.8500
-0.17%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Policja - Wiemy, jak minął pierwszy tydzień ferii

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

policja blachaZa nami pierwszy tydzień ferii. To czas wzmożonej pracy policjantów prewencji i ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Pierwsze statystyki wskazują na mniejszą niż w ubr. liczbę wypadków. Na ponad 60 skontrolowanych autobusów, tylko 2 nie mogły ruszyć w podróż.

Mniej wypadków, mniej nietrzeźwych

Przez pierwszy tydzień ferii na drogach Warmii i Mazur doszło do 23 wypadków, w wyniku których 5 osób zginęło, a 34 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 350 kolizji. Zatrzymali 35 nietrzeźwych kierujących. W porównaniu do podobnego okresu ubr. odnotowano o 6 mniej wypadków oraz o 22 mniej nietrzeźwych za kierownicą. Co ważne, w tym roku doszło do 1 wypadku (pow. giżycki), w którym ranne zostało 1 dziecko.

Specjalne punkty kontroli autobusów

Ferie to czas wyjazdów dzieci i młodzieży na zimowy wypoczynek. Dlatego policjanci zorganizowali specjalne punkty kontroli autobusów. Każdego dnia czekają tam na autokary, które trzeba sprawdzić. Przez pierwszy tydzień policjanci w tych punktach skontrolowali 33 autokary. Stwierdzili 3 usterki, w 1 przypadku zatrzymali dowód rejestracyjny. Policyjne patrole przeprowadziły 30 kontroli autobusów także poza wyznaczonymi punktami. W 2 przypadkach autokar nie mógł pojechać dalej. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.

Bezpieczne zimowiska

Funkcjonariusze prewencji wspólnie z przedstawicielami m.in. inspekcji sanitarnej kontrolowali także miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci oraz młodzieży. Cel tych działań pozostaje niezmienny - sprawdzenie legalności prowadzonego wypoczynku, a także poziomu wywiązywania się organizatora wypoczynku z obowiązków dotyczących zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków, jak również odpowiedniej opieki wychowawczej. Podczas takich kontroli policjanci każdorazowo uczestniczą w specjalnych spotkaniach z podopiecznymi, podczas których udzielają młodzieży cennych rad dotyczących unikania zagrożeń, jak również wręczają najmłodszym elementy odblaskowe oraz edukacyjne ulotki.

I tak, funkcjonariusze z Kętrzyna wspólnie ze strażnikami granicznymi spotkali się z dziećmi na półzimowisku w Zespole Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz podczas zabaw zimowych. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia związane z zabawami na śniegu oraz na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Przypomniano także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci dobrze pamiętały te zasady, demonstrowały jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnie, mówiły czego nie wolno robić blisko ulicy i jak należy się ubrać, by być widocznym. Nauczyły się także dlaczego trzeba zapinać pasy, nosić elementy odblaskowe oraz przechodzić przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Wszystkim dzieciom wręczono odblaskowe „buźki”, które zostały przekazane przez kętrzyński zespół ruchu drogowego.

W pierwszym tygodniu ferii na Warmii i Mazurach skontrolowano 46 zimowisk. Funkcjonariusze przeprowadzili tam 88 spotkań edukacyjnych.

4 nieletnich pod wpływem alkoholu

W całym regionie policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo młodych w kontekście przeciwdziałania przestępczości i demoralizacji. W sumie w województwie podejmowano interwencje w stosunku do 4 nieletnich, którzy byli pod wpływem alkoholu. W każdej z tych sytuacji finał sprawy odbędzie się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Zmitrowicz
Mozntaż mebli
Piekarnia