Piksel
Schronisko
DCF

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-09-17
USD
3.9412
0.76%
EUR
4.3410
0.34%
CHF
3.9649
0.38%
GBP
4.8882
0.56%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

  • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

    Czytaj więcej...

     
  • super ziomki 8)

    Czytaj więcej...

     
  • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

    Czytaj więcej...

     
  • Wszystkiego najlepszego.

    Czytaj więcej...

     
  • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

    Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

XIX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” - wyniki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

23 past5Morąski Dom Kultury był organizatorem XIX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”. Ideą imprezy jest umożliwienie przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze poprzez utrzymanie tradycji wspólnego kolędowania, wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz integracja różnych grup wiekowych. Festiwal jest okazją do zaprezentowania utalentowanych uczestników, którzy wystąpili w przedziale wiekowym od przedszkolaka do seniora.


Wykonawcy oceniani byli za dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, ekspresję wykonania i radość muzykowania.
W komisji zasiedli muzycy: Irena Frąckiewicz, Małgorzata Mróz i Jerzy Mudry.

Kategoria wiekowa: Przedszkolaki

Wyróżnienie: „Smerfy” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu za góralska kolędę „Chojka”, opiekun: Alicja Bońska

III miejsce: Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Łącznie za piosenkę „Aniołek maleńki jak wróbelek”, opiekun: Kinga Nowakowska

II miejsce: Zespół „Słonka” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” za pastorałkę „Od serca do ucha”, opiekun: Małgorzata Małyj, Janina Ślusarczyk

I miejsce ex aequo: „Ekoludki” w składzie Anna Zarachowicz, Alicja Raćkowska, Michał Obniski, Antoni Semerak z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” za pastorałkę „Za kominem świerszczyk grał”, opiekun: Anna Miś, Karolina Folgert oraz Hanna Małolepsza z Przedszkola Samorządowego w Bisztynku ” za pastorałkę „Od serca do ucha”, opiekun: Monika Małolepsza

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Specjalnych

Wyróżnienie: Natalia Wichert ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miłakowie (akompaniament na gitarze) za utwór „Patrzcie bracia tam na niebie” oraz Zespół działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Miłakowie za „Kołysankę dla Jezusa”, opiekun: Joanna Szulim

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I-III), soliści:

III miejsce ex aequo: Lena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu za „Kołysankę dla Dzieciątka”, opiekun: Małgorzata Białek oraz Zofia Sadowska z Morąga (akompaniament na gitarze – Jerzy Sadowski) za „Kołysankę „Po stajence”

II miejsce ex aequo: Kalina Rurka ze Studia Piosenki w Bartoszycach za pastorałkę „Cień Boga”, opiekun: Joanna Rurka oraz Julia Rudzińska ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu – Filia w Bramce za utwór „Dziś w stajence”, opiekun: Marzena Kowalska

I miejsce ex aequo: Kornelia Krywko z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach za utwór „Będzie kolęda”, opiekun: Elena Witkowska oraz Aleksandra Kozieł z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim za utwór „Na pasterkę chodźmy wszyscy”, opiekun: Małgorzata Habuda

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy I-III), zespoły:

II miejsce: Duet: Patrycja Szabunia i Gabriela Postek ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za kolędę „Lulajże Jezuniu”, opiekun: Monika Borowska
I miejsce: „Pierwszaki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Reymonta w Morągu za wykonanie kolędy „Do szopy hej pasterze”, opiekun: Małgorzata Siejka – Masiuk

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy IV-VI), soliści:

III miejsce ex aequo: Izabela Ławrywianiec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie za interpretację utworu „Więc śpiewaj, śpiewaj”, opiekun: Dorota Gwarda oraz Nikola Rogińska z Parafii Św. Katarzyny w Kętrzynie za wykonanie piosenki „Babci zegar”, opiekun: Dorota Gwarda

II miejsce ex aequo: Wiktoria Brzezińska z Morąskiego Domu Kultury za kolędę „Jezus Malusieńki”, (akompaniament na keyboardzie), opiekun: Irena Frąckiewicz oraz Zuzanna Wielgus ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie za utwór „Mario, czy Ty wiesz?”, opiekun: Dorota Gwarda

I miejsce ex aequo: Roksana Skurka z Fundacji Pasja w Bartoszycach za utwór „Pierwsza gwiazda”, opiekun: Elena Witkowska oraz Blanka Magun z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach za „Kolędę Maryi”, opiekun: Sylwia Magun

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy IV-VI), zespoły:

III miejsce: Duet: Antonina Ejsymont i Maria Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu za wykonanie utworu „Sianko na stół”, opiekun: Małgorzata Białek

II miejsce ex aequo: Zespół „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu (akompaniament na gitarze) za utwór „Dzień jeden w roku”, opiekun: Irena Frąckiewicz oraz Trio „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu za utwór „Sianko na stół”, opiekun: Ewa Łuszcz

I miejsce: Zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie za wykonanie utworu „Oto o północy”, opiekun: Dorota Gwarda

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Podstawowych (klasy VII, VIII i gimnazjalne):

Wyróżnienie: Duet: Nikola Raszczyk i Katarzyna Dresner ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu za utwór „Sianko na stół”, opiekun: Marzena Kowalska

III miejsce: Natalia Hajn z Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Kreolia-Kraina Kreatywności” w Jerutkach za interpretację „Szarej Kolędy”, opiekun: Joanna Gawryszewska

II miejsce ex aequo: Anastazja Maciąg ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie za utwór „Noel”, opiekun: Rafał Gajewski oraz Aleksandra Lewicka z Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim za wykonanie piosenki „Lulajka”, opiekun: Sylwia Pisarska

I miejsce: Aleksandra Gryczko z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach za utwór „Lulajka”, opiekun: Elena Witkowska

Kategoria wiekowa: Uczniowie Szkół Średnich i Dorośli:

II miejsce: Jan Paczkowski z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury za piosenkę „Białe święta”, opiekun: Joanna Draheim

I miejsce: Chór Seniora „Morążanie” z Morąskiego Domu Kultury za kolędę „Jak miła ta nowina”, opiekun: Irena Frąckiewicz

XIX Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” odbył się 18 grudnia 2018 r. w sali widowiskowo-kinowej MDK.

23 past1

23 past1

23 past1

23 past1

23 past1

23 past1

23 past1

23 past1

23 past1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Zmitrowicz
Loft 12
Park