Jopek
Stadnina Huragan
Targoński

Dzisiaj dyżur pełni

dyzury aptek

MERITUM

ul. Wróblewskiego 1a

Morąg archiwalny

Sonda

Jakie losy cmentarza żołnierzy radzieckiech i pomnika XX PRL

Zlikwidować zgodnie z ustawą - 16.7%
Raczej zlikwidować - 0%
Raczej pozostawić - 6.7%
Pozostawić, to historia. - 76.7%

Głosów ogółem: 60

Kursy walut

«
»
NBP
2018-04-23
USD
3.4156
0.81%
EUR
4.1802
0.19%
CHF
3.4950
0.35%
GBP
4.7790
0.27%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

01-banner_emorag.jpg 01-banner_euromax.jpg 01-banner_jednoslady.jpg 02-banner_coyote.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” - wyniki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

17 kolendy2Morąski Dom Kultury po raz 18 był organizatorem Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” (do 17 edycji impreza nosiła nazwę Przeglądu Kolęd i Pastorałek). Festiwal co roku przyciąga bardzo dużą ilość wykonawców, którzy reprezentują różne placówki z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy wykonują ciekawy i różnorodny repertuar polskich kolęd i pastorałek. Swoje talenty prezentują poprzez śpiewy solowe, zespołowe, wokalno-instrumentalne i chóralne.

Oceny programu i poziomu wykonawców dokonało Jury. Ocenie podlegał poziom wykonania, walory głosowe, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiedli: Irena Frąckiewicz – muzyk, Monika Lipka – pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim oraz Jerzy Mudry – muzyk.
Spośród 150 uczestników Jurorzy postanowili przyznać następujące miejsca:

Kategoria – Przedszkolaki:

III miejsce - Grupa „Słonka” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu za wykonanie utworu „Chojka” (melodia i słowa ludowe)

II miejsce - Zespół „Smerfy” z Przedszkola „Jedyneczka” w Morągu (tytuł utworu: „W lichej stajni”)

I miejsce - Natalia Gnat z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Gwiazdki świecą nad stajenką”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: soliści (klasy I-III)

III miejsce - Lena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu
(tytuł utworu: „Maleńka miłość”)

II miejsce - Emilia Przekopowicz z Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych „Kreolia-Kraina Kreatywności” w Jerutkach (tytuł utworu: „Gore gwiazda”)

I miejsce - Aleksandra Kozieł z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Jadą kolędnicy, jadą”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: zespoły (klasy I-III)

III miejsce - Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu (tytuł utworu: „Gloria”)

II miejsce - Zespół „Centki” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu
(tytuł utworu: „Od serca do ucha”)

I miejsce - Zespół wokalny „III a ze Szkoły Podstawowej nr 2” im. Władysława Reymonta w Morągu (tytuł utworu: „W żłobie leży”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: soliści (klasy IV-VII)

III miejsce - Angelika Krawczyk z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Kolęda cisza”)

II miejsce - Wiktoria Brzezińska z Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Aniołek najładniejszy”)

I miejsce - Hubert Ciok ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie
(tytuł utworu: „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: zespoły (klasy IV-VII)

III miejsce - Duet: Wiktoria Kaczyńska i Maria Ejsymont ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Sianko na stół”)

II miejsce - Zespół „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Morągu (tytuł utworu: „Od serca do ucha”)

I miejsce - „Ukulele Trio” w składzie: Zofia Sidorowicz, Marta Szybko, Martyna Trociuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie (tytuł utworu: „Przybieżeli do Betlejem”)

Kategoria – Szkoły Podstawowe: klasy gimnazjalne

III miejsce - Julia Babik z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Kiedy nam do siebie bliżej”)

II miejsce - Martyna Radomska z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Kto wie”)

I miejsce - Wiktoria Głodowska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Mario, czy Ty wiesz”)

Kategoria – Szkoły Średnie i Dorośli: soliści

III miejsce - Julia Zielińska z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim (tytuł utworu: „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”)

II miejsce - Jan Paczkowski z sekcji wokalnej Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Cicha noc”)

I miejsce - Dominika Wilków z Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Ostródzie (tytuł utworu: „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”)

Kategoria – Szkoły Średnie i Dorośli: zespoły

III miejsce - Sekcja wokalna z Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Uciekali”)

II miejsce - Chór Seniora „Morążanie” z Morąskiego Domu Kultury (tytuł utworu: „Triumfy króla niebieskiego”)

I miejsce - Grupa wokalna z Miłakowa „Zagazowani” (tytuł utworu: „Ten szczególny dzień się budzi”

 

Grand Prix i udział w eliminacjach regionalnych Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika otrzymali:

Zespół wokalny „Wild” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim - zespół mieszany, różne kategorie wiekowe, (tytuł utworu: „Piosenka świąteczna”) oraz Kacper Kwiatkowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Ostródzie (tytuł utworu: „Tobie mały Panie”)

18 Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu” odbył się 12 grudnia 2017 r. w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury.

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

17 kolendy1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Obiadek na dziś

Dzisiaj w menu:

Zestaw nr 1
Zupa:Kalafiorowa
Danie główneGulasz z wieprzowiny, ziemniaki z koperkiem, surówki

Zestaw nr 2
Zupa:Pomidorowa z makaronem
Danie głównekotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, surówki

Zestaw nr 3
Zupa:Grochowa
Danie główneKarkówka w sosie, ziemniaki z koperkiem, surówki

Zestawy obiadowe
w cenie od 9,99zł + 1zł soczek
od godziny 10:30 do 17.

SMACZNEGO !!!

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Reklama

ciuszek top
ciuszek pon
 

Pływalnia proponuje

banner pływalnia2
Wtorek
Zapraszamy od 6:00 do 22:00
plywak
Taxi Darek
Matcom
KJmeble