Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-11-14
USD
3.9011
0.28%
EUR
4.2916
0.15%
CHF
3.9501
0.51%
GBP
5.0130
0.28%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Wystawa rysunku oraz malarstwa Ewy Frąckiewicz pt. „Barwy mojego świata”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

25 wernisazMiejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na do oglądania wystawy rysunku oraz malarstwa Ewy Frąckiewicz pt. „Barwy mojego świata”. Artystka jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Dyplom artystyczny obroniła w roku 2000 w pracowni grafiki warsztatowej u prof. Adolfa Gwozdka. Czas jaki pani Ewa poświęciła po studiach sztuce to jednak nie grafika warsztatowa lecz rysunek i malarstwo, głównie ze względów na trudność w utworzeniu własnej pracowni graficznej.

Czas ten dzieliła oczywiście z pracą więc nie było w tym systematyczności. Jednak myśl o powrocie do rysowania i malowania nachodziła panią Ewę co jakiś czas i wtedy zasiadała do sztalugi. Zdarzały jej się również "czasy chude", bez żadnych działań artystycznych. Kilka ostatnich lat dość mocno zajęła artystkę działalność rękodzielnicza, którą z resztą bardzo lubi. Tworzenie różnych przedmiotów i dekoracji ze starych desek, ozdabianie bombek i jajek wielkanocnych to coś, co pewnie zostanie z nią na zawsze.
W obecnej chwili jednak główny nacisk pani Ewa kładzie na powrót do malowania i rysowania. Głównym medium do niedawna były dla niej kredki i farby akrylowe. Od stycznia tego roku spróbowała rysunku suchymi pastelami i pochłonęły ją całkowicie. Przynajmniej na razie. Miękkość, delikatność faktury, efekt aksamitnej powierzchni po ukończeniu rysunku, to coś co ją w nich ujęło. Różnorodność tematów wynika z tego, że pani Ewa nie zakłada trzymania się tylko pejzażu czy tylko architektury. Lubi zmieniać tematykę i to daje jej również szansę pracy nad różnymi aspektami rysunku. Artystka uważa, że przede nią jeszcze sporo nauki i odkrywania możliwości tej techniki. Na wystawie jaką będziecie mieli Państwo możliwość zobaczyć, znajduje się również kilka innych prac, z wcześniejszego okresu. Miniaturki malowane akrylami oraz kilka rysunków kredkami, ołówkiem i pastelami olejnymi.

Wystawa dostępna jest w Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 do 31 sierpnia 2019 r. w godzinach otwarcia działu. Zapraszamy również na wernisaż wystawy, który odbędzie się 6 sierpnia o godz. 17:00.
W trakcie wernisażu będzie można zdobyć naklejkę specjalną w ramach akcji Gram z biblioteką.

25 wernisaz

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Gratka
Matcom
Park