Andarex-salon
Jurkowski
Marketing

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-02-22
USD
3.8242
-0.01%
EUR
4.3387
0.15%
CHF
3.8225
0.14%
GBP
4.9787
-0.36%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Wystawa - Bóg między nami cz. II Cztery pory roku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

15 wystawaZofia Teresa Bielska jest urodzoną w Morągu artystką amatorem. Jak sama twierdzi, talent odziedziczyła po tacie, a rysowaniem i sztuką zajmowała się już od dziecka. Pasję do sztuk plastycznych Pani Zofia przeniosła na pole zawodowe gdzie przez wiele lat pracowała jako dekorator witryn sklepowych w takich firmach jak „PSS Społem”, G.S. „Morąg” oraz Mod-Bis” w Morągu. W czasach pracy dla „PSS Społem” artystka zdobyła zespołowo I miejsce w konkursie dekoratorskim w województwie Warmińsko-Mazurskim oraz II miejsce na etapie ogólnopolskim podczas dożynek w Olsztynie (1978r.).

Na początku swojej drogi artystycznej Pani Zofia tworzyła wykorzystując technikę grafiki. Już pierwsze prace artystki spotkały się dużym uznaniem co zachęciło morążankę do dalszego wykonywania prac w tym stylu. W 1978r. powstał obraz przedstawiający Pana Jezusa modlącego się na pustyni, który jako pierwszy został przez artystkę wykonany kredką. Po długiej przerwie, bo dopiero w 1997r., Pani Zofia powróciła do tejże techniki tworząc kolejne prace. Jak sama twierdzi, w tym okresie oficjalnie rozpoczęła swoją przygodę jako artystka amator spełniając tym samym swoje największe marzenie. Pierwsza wystawa prac Pani Zofii, na którą składały się obrazy tworzone przez okres około 4 lat, odbyła się w 2005r. Od tamtej pory twórczość artystki regularnie trafia na wystawy podziwiane przede wszystkim przez mieszkańców jej rodzinnego miasta Morąga. Po roku 2005 artystka zaczęła tworzyć zarówno dla siebie i dla swoich najbliższych jak również na zamówienie. Przez 10 lat Pani Zofia udzielała się charytatywnie dla Kościoła wykonując dla aż trzech parafii prace na takie uroczystości jak poświęcone dekoracje na I Komunię Św., Boże Ciało oraz inne święta. Najnowsza wystawa pt. „Bóg między nami cz. II” „Cztery pory roku” skupia się na obrazach przedstawiających m.in. motywy sakralne, pejzaże, kwiaty, portrety oraz cztery pory roku czyli malarstwo zainspirowane doświadczeniem zawodowym Pani Zofii jako dekoratora witryn sklepowych. Prace wykonane zostały z użyciem szerokiej gamy technik artystycznych takich jak olej, akryl, kolaż, akwarele, pastele oraz ołówek. Następną swoją wystawę prac Pani Zofia planuje poświęcić „Aniołom i Archaniołom” od Starego do Nowego Testamentu po dzień dzisiejszy. Pani Zofia Teresa Bielska wykonuje także prace na zamówienie m.in. pejzaże oraz portrety. Zainteresowane osoby mogą skontaktować się z artystką pod numerem telefonu 511 520 193. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu w dniach 17.09-17.10.2018r. Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 09.10.2018r. o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

15 wystawa

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Pogoda

Gratka
Green blood
Piekarnia