Andarex-salon
Zdrowe Oczy
Florentina

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2018-12-17
USD
3.7871
-0.59%
EUR
4.2906
-0.27%
CHF
3.8025
-0.46%
GBP
4.7718
-0.46%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Wystawa prac malarskich "Twórczość bez granic"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

06 wystawaMiejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na wystawę prac malarskich pt. „Twórczość bez granic" autorstwa Mariny Gushchian oraz Iriny Mikhel, artystek pochodzących z Kalingradu. Obrazy zaprezentowane na wystawie składają się głównie z pejzaży, kwiatów oraz martwej natury. Skupiają się na ukazaniu piękna rodzimych terenów artystek, ale także na podkreśleniu roli, jaką stanowi sztuka w utrwalaniu dziedzictwa kulturowego terenów kaliningradzkich.
Marina Gushchian

Artystka urodziła się w miasteczku Tietłużkim w Rosji. Ukończyła z wyróżnieniem średnią szkołę plastyczną, później swoje wykształcenie kontynuowała na wydziale plastyczno-graficznym uniwersytetu miasta Kostroma. Pracę dyplomową (tryptyk) „Przyjaciółki" wykonała techniką akwareli i kredkami. Po ukończeniu nauki wyjechała do Kaliningradu. Pracuje jako nauczyciel plastyki. Jest członkiem Związku Malarzy Rosji, uczestniczy w różnych wystawach i plenerach organizowanych również w Polsce. Ma dwóch synów. Poprzez sztukę malarka chce wyrazić swoje uczucia, emocje oraz pokazać piękno otaczającego nas świata. Efektem jej pracy jest także kalendarz na 2010 rok „Pomniki architektury Kaliningradzkiego okręgu w akwareli Mariny Guszczian". Autorka dość często bywa w Polsce. Poznała tu wielu malarzy, którzy stali się jej przyjaciółmi. Jak sama mówi: „My wszyscy, mieszkańcy Kaliningradu, Warmii żyjemy na terenach jednej architektury i jednej przyrody. To nas łączy, jeden klimat. W rzeczywistości jesteśmy bardzo podobni, nawet bardziej niż nam się wydaje. Tradycja, maniery, ubiór, gościnność. Na swej wystawie chciałabym to pokazać."
Irina Mikhel
Artystka urodziła się w Kaliningradzie. Od najmłodszych lat rysowała, więc rodzice zapisali ją do artystycznej szkoły podstawowej. Ukończyła szkołę wyższą w kierunku „Społeczno-kulturowe usługi i turystyka", oraz „Ekonomię i zarządzanie w przedsiębiorstwie". Zakres jej zainteresowań jest szeroki. Uważa, że ze względu na różnorodność świata istnieje w nim doskonała harmonia. Dlatego też postanowiła rozwijać swoje umiejętności. W 2013 roku na Uniwersytecie Federalnym im. I. Kanta w Kaliningradzie ukończyła plastyczne studia podyplomowe. Mimo, że maluje stosunkowo krótko, stworzyła już ponad 40 obrazów. Wśród gatunków, które tworzy są pejzaże, martwa natura i kwiaty. Jej pierwsza w życiu wystawa malarstwa symbolicznego „Walc kwiatów" odbyła się w Muzeum Historii i Sztuki w Kaliningradzie. Jest mamą trzech synów. Uczy chłopców kochać, uczyć się, śmiać się, pracować i rozwijać swoje talenty. Podziela bowiem pogląd Demokryta: „Ani sztuka, ani mądrość nie mogą być osiągnięte, jeśli nie uczą".
Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w Wypożyczalni dla Dorosłych w terminie 14.02.2018 - 09.03.2018. Wernisaż otwierający wystawę odbędzie się 14.02.2018 o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

06 wystawa

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Taxi Darek
Stal złom
Park