DrewDar
Przybyłek
Targoński

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-11-15
USD
3.8848
-0.42%
EUR
4.2807
-0.25%
CHF
3.9206
-0.75%
GBP
5.0014
-0.23%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

„POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ” - trzylatki z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy i pracy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

przedszkole 0006Spotkanie z rodzicami było podsumowaniem tematu kompleksowego, którego głównym celem było kształtowanie przyjaznego stosunku do zwierząt, uświadamianie konieczności niesienia pomocy ptakom w okresie zimy oraz poznanie niektórych z nich, zimujących w Polsce. Wcześniej „Krasnale” umieściły karmnik na parapecie w sali, zgromadziły karmę, przygotowały smakołyki dla sikorek ze smalcu i nasion, obejrzały prezentację multimedialną opisującą życie ptaków, a także wykonały dla siebie emblematy na głowę do zabaw ruchowych.

Zajęcie otwarte rozpoczęło się od zabawy ilustrującej słowa piosenki „Wróbelki zimą”, następnie dzieci pochwaliły się swoim gościom wspólną recytacją wiersza „Domek dla ptaszków”. Kolejnym etapem był teatr cieni „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”, który dzieci obejrzały z dużym zainteresowaniem i odpowiedziały na pytania z nim związane. Później wymieniły nazwy ptaków, które towarzyszą nam zimą, wskazały je na ilustracjach, a także przeliczyły zawartość zbiorów. Po zabawie ruchowej „Głodne ptaszki” maluchy i rodzice zapoznali się z zadaniem, które zostało dla nich przygotowane, i przy którym mogli wykazać się pomysłowością oraz talentem plastycznym – należało wspólnie z dzieckiem wykonać przestrzennego ptaszka. Do dyspozycji było wiele ciekawych materiałów plastycznych. „Oj nie mam talentu” - stwierdziła mama Kuby, a tata Ali wspierał wspólne działania córki i jej mamy poprzez obserwację ich poczynań. Wszystkie prace okazały się jednak bardzo wymyślne, a gotowe, kolorowe ptaki ozdobiły korytarz przedszkola.
Cele wychowawcze zostały z pewnością osiagnięte – w wielu domach, na wielu parapetach zagościły zimowe stołówki dla skrzydlatych przyjaciół, a dzieci doskonale rozpoznają sikorki, gile, wrony, jemiołuszki, gołębie, wróble, dzięcioły i inne, mniej znane ptaki.

Anna Miś Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parsolem” w Morągu

 

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Pożyczka
Matcom
KJmeble