Widzimisię
Schronisko
Leocenter

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-08-19
USD
3.9199
2,981.68%
EUR
4.3519
53.73%
CHF
4.0071
199.06%
GBP
4.7531
18.55%
USD
3.9199
2,981.68%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

TERYTORIALSI Z WARMII I MAZUR WZIĘLI UDZIAŁ SZKOLENIU KRYZYSOWYM ZE STRAŻAKAMI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6 woot4Pierwsza grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej skończyła szkolenie z zakresu współdziałania z innymi służbami w przypadku wystąpienia pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia. Wśród kursantów byli również żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) są coraz częściej angażowani we wsparcie społeczności lokalnych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Tego typu działania są praktycznym wymiarem misji formacji jaką jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.


W Szkole Specjalistów Pożarnictwa na terenie Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu dobiegło końca szkolenie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – specjalistów z zakresu ratownictwa w czasie akcji ratowniczo–gaśniczych. Szkolenie rozpoczęło się 15 lipca, a zakończyło się 2 sierpnia br. Uczestniczyło w nim 30 żołnierzy WOT z trzynastu brygad OT oraz Centrum Szkolenia WOT. Byli tam również Terytorialsi z Warmii i Mazur.
„Kurs to duża dawka praktycznych umiejętności. Podczas zajęć uczyliśmy się jak zwalczać pożary oraz jak wykorzystywać sprzęt, którym dysponuje WOT, w działaniach ratowniczych. Instruktorzy przekazywali nam swoją wiedzę z zaangażowanie ” – podkreśla st. szer. Dawid z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
„Kurs uświadomił nam jeszcze bardziej, że podczas akcji kryzysowych najważniejsza jest współpraca” – dodaje.
Na Warmii i Mazurach stale wzrasta liczebność formacji, a co za tym idzie zwiększa się nasycenie terenu województwa żołnierzami OT. Zgodnie z przewidywaniami dowództwa WOT, żołnierze formacji są często pierwszymi lub jednymi z pierwszych na miejscu zdarzeń (wypadki, pożary i inne). Dlatego tak ważne jest, aby posiadali oni umiejętności i kwalifikacje do działania w sytuacjach kryzysowych, zwłaszcza w terenie lesistym.
Jak zauważył dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła: „Przeprowadzone szkolenie w istotny sposób przyczynia się do budowy kompetencji żołnierzy OT w zakresie prowadzenia działań gaśniczych i ratowniczych. Kompetencje te nie tylko wzmacniają potencjał Sił Zbrojnych, ale również czynią silniejszymi i bezpieczniejszymi lokalne społeczności. Są klasycznym przykładem kwalifikacji i zdolności podwójnego zastosowania niezbędnych dla obywateli-żołnierzy wchodzących w skład najmłodszego rodzaju sił zbrojnych. Wyrażam wyrazy wdzięczności dla kierowanego przez płk. Andrzeja Nawrockiego Inspektoratu Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej, a także kadry Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu za zaprojektowanie i przeprowadzenie kursu”.

6 woot1

6 woot1

6 woot1

6 woot1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda