Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-10-22
USD
3.8408
0.26%
EUR
4.2792
0.04%
CHF
3.8851
-0.12%
GBP
4.9700
-0.02%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 623 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Morąg – z nowych peronów wygodniej w podróż pociągiem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2 peron2Od dzisiaj na stacji w Morągu do przebudowywanego peronu nr 1 dołączył zmodernizowany peron wyspowy nr 2. Wyższe obiekty ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągów z Olsztyna, Elbląga i Trójmiasta. Wygodną obsługę podróżnych zapewnia także przebudowany wcześniej przystanek Morąg Kolonia. Wartość prac PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w mieście to ok. 3,7 mln zł pochodzących ze środków budżetowych.

Morąg to ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Po przebudowie dwa perony na stacji zapewniają wygodniejszy dostęp do kolei. Mieszkańcy miejscowości wygodniej wsiadają do pociągów w kierunku Olsztyna, Elbląga, Malborka i Trójmiasta. Na wyższe obiekty prowadzą pochylnie, które ułatwiają drogę do pociągu osobom z trudnościami w przemieszczaniu się. Bezpieczne poruszanie się po peronach zapewniają antypoślizgowe płyty i oświetlenie. Dla niewidomych i niedowidzących w nawierzchni zamontowano pasy ostrzegawcze z wypukłymi elementami i ścieżki naprowadzające. Na stacji mogą zatrzymywać się teraz dłuższe składy, dzięki rozbudowie peronów. Tak jak dotychczas, do dyspozycji podróżnych jest wiata z ławkami, w gablotach znajdują się informacje o rozkładzie jazdy. Lepszą obsługę zapewnią nowe urządzenia głosowe i zegary. Wzrost poziomu bezpieczeństwa jest po montażu monitoringu. Trwają prace wykończeniowe.
W poprzednim roku PLK przebudowały peron na przystanku Morąg Kolonia, na którym także zwiększył się komfort obsługi podróżnych. Koszt to 900 tys. złotych. Wartość inwestycji na stacji w Morągu to 2,8 mln zł. Prace są finansowane ze środków budżetowych.
Komfortowe podróże w regionie
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach w województwie warmińsko-mazurskim i w Polsce. Dzięki już realizowanym inwestycjom za ponad 700 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego korzystają z zmodernizowanych peronów m.in. w Olsztynku, Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Samborowie, Unieszewie. Powstał nowy przystanek Olsztyn Datki. Wkrótce dołączą do niego także Olsztyn Śródmieście, Olsztyn Redykajny, Olsztyn Likusy, a także w regionie Pisz Wschodni.

2 peron1

2 peron1

2 peron1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Smoczek
Stal złom
KJmeble