Dragun
Schronisko
Clean

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-11-20
USD
3.8792
0.02%
EUR
4.2917
-0.03%
CHF
3.9126
0.03%
GBP
5.0081
-0.31%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

BY SŁUŻYĆ WIERNIE RZECZYPOSPOLITEJ I MOJEJ SPOŁECZNOŚCI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

14 wot2W niedzielę, 19 maja br., słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało blisko 60 żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Było to już trzecie zaprzysiężenie żołnierzy Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach w 2019 r. Uroczystą i pełną emocji przysięgę żołnierze złożyli w Parku Miejskim w Morągu, o godzinie 12.00. Ponad rok temu, w tym samym miejscu w Morągu, pierwsi ochotnicy złożyli przysięgę wojskową, dając tym samym początek formowania Wojsk Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach – podkreślił dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mirosław Bryś.

Obecnie formacja znajduje się w jednym z najbardziej dynamicznych okresów budowy. 20 000 żołnierzy OT szkoli się w ramach trzynastu brygad obrony terytorialnej na terenie dwunastu województw (dwie brygady na Mazowszu). Na Warmii i Mazurach jest już blisko 2 000 Terytorialsów.

Przez złożenie przysięgi wojskowej, blisko 60 kolejnych ochotników z całego województwa warmińsko-mazurskiego stało się pełnoprawnymi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym samym zwiększyła się liczba żołnierzy czterech batalionów lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach. Uroczystość była zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego, które prowadzone było w batalionie lekkiej piechoty w Morągu.
Składający przysięgę na co dzień zajmują różne stanowiska służbowe. Pracują jako geodeci, informatycy, farmaceuci, przedstawiciele handlowi, księgowi, operatorzy maszyn, magazynierzy. Są też osoby, które mają własna działalność gospodarczą – podkreśla dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mirosław Bryś. Najważniejsze jest to, że łączy ich wszystkich jedna wspólna myśl i chęć służenia sprawie większej niż indywidualne losy każdego z nas – dodaje dowódca.
Ponad 30% żołnierzy składających przysięgę to mieszkańcy powiatu olsztyńskiego, a 8 % pochodzi z powiatu szczycieńskiego. Ponad 14% żołnierzy to mieszkańcy Morąga. Blisko 11% żołnierzy pochodzi z Lubawy, a ponad 5% z Zalewa. Tyle samo ochotników mieszka w Bartoszycach. Pozostali przysięgający to mieszkańcy Ostródy, Iławy, Smykówka, Zakrzewa, Pustek, Wielbarka, Barczewa, Kozłowa, Dobrego Miasta i Giżycka.
W uroczystości wzięli udział bliscy żołnierzy, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, Kościoła, kombatanci, parlamentarzyści oraz mieszkańcy.
Przysięgę poprzedziła uroczysta msza święta w kościele pw. bł. Michała Kozala, Biskupa
i Męczennika w Morągu, o godzinie 8.00.
Tuż po uroczystości, Terytorialsi zaprezentowali pojazdy i sprzęt, jakim dysponują na co dzień. Była to okazja, aby porozmawiać o misji i zadaniach WOT.
W tym samym dniu, w Laskówce żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej brali udział uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej kpt. Gracjanowi Klaudiuszowi Frógowi ps. „Szczerbiec”, patrona brygady.

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda