Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-11-21
USD
3.8737
-0.14%
EUR
4.2948
0.07%
CHF
3.9113
-0.03%
GBP
5.0144
0.13%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Międzynarodowy Dzień Teatru w "Szóstce"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

01 teatr3W ubiegły czwartek w naszym przedszkolu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. W Rocznym Planie Pracy jako jedno z zadań, które w tym roku realizujemy jest temat „Dziecko widzem i aktorem”. Zadanie to ma na celu wspomaganie dziecka w jego wszechstronnym rozwoju poprzez tworzenie warunków do rozwijania jego aktywności twórczej poznawanie różnych form teatralnych, kształtowanie umiejętności teatralno - artystycznych, samodzielności i kreatywności, kształtowanie wiedzy o świecie.

Dlatego też tego dnia w naszym przedszkolu został zorganizowany quiz a także przedstawienie teatralne pt. „Teatr do góry nogami”. Najstarsza grupa „Słonka” wspólnie z Panią Małgosią przygotowały z tej okazji specjalny występ, inscenizując poprzez ruch i muzykę między innymi takie wiersze jak: „Skarżypyta”, „Leń”, „Pan Hilary”, „Kłamczucha”. W godzinach przedpołudniowych mogły je podziwiać dzieci młodszych grup, a po obiedzie starszych. Pomiędzy występami „Słonek” przedstawiciele grup „Leśne Ludki”, „Pszczółki”, „Słonka” i „Ekoludki” dzielnie walczyły o wygranie konkursu z wiedzy o teatrze. Dzieci odpowiadały na trudne pytania, układały historyjkę obrazkową, puzzle, dopasowywały rekwizyty do postaci bajkowych. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą o teatrze i bajkach, więc na sam koniec okazało się, że jest remis i wszystkie grupy zdobyły po 7 punktów, czyli... wszyscy wygrali. To na pewno nie było ostatnie spotkanie teatralne w naszej placówce. Wiemy jak ważną rolę pełni w życiu teatr zarówno dzieci jak i dorosłych. Samodzielna praca twórcza stanowi dla najmłodszych znakomitą okazję do poszerzania zainteresowań, wzmacniania kreatywności, pewności siebie, a także koordynacji ruchowej i manualnej. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i oczywiście Paniom za to, że tak cudownie przygotowały swoje dzieci do dzisiejszych wystąpień.

Karolina Mackiewicz - Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu

01 teatr1

01 teatr1

01 teatr1

01 teatr1

01 teatr1

01 teatr1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Gratka
Stal złom
KJmeble