Widzimisię
Zdrowe Oczy
Targoński

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-12-12
USD
3.8505
-0.40%
EUR
4.2846
-0.01%
CHF
3.9181
-0.19%
GBP
5.0756
-0.08%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Kolej w Morągu zmienia się – przebudowa stacji i nowy przystanek Morąg Kolonia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 pkpPodróżni korzystają już z nowego, wyższego peronu na przystanku Morąg Kolonia. Rozpoczęła się przebudowa stacji Morąg. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ok. 4 mln zł ze środków budżetowych dostosowuje perony do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i zwiększa komfort obsługi.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowały peron na przystanku Morąg Kolonia. Zmodernizowany obiekt jest wyższy i wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię, co umożliwia podróżnym wygodne i bezpieczne wsiadanie do pociągów. Dostęp na peron dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się umożliwia wybudowana pochylnia. Lepszą obsługę zapewniają ławki, wiata, gabloty informacyjne oraz czytelne oznakowanie. Na peronie zamontowano monitoring i nowe oświetlenie, dzięki czemu podniósł się poziom bezpieczeństwa. Cyklistów ucieszą zamontowane w pobliżu przystanku stojaki rowerowe.
Wygodniej także na stacji Morąg
Lepszy poziom obsługi pasażerów będzie także na stacji Morąg. Wykonawca rozpoczął już prace i demontuje starą konstrukcję jednego z dwóch peronów. Jednocześnie prowadzi roboty gruntowe przed budową nowego obiektu. Przygotowywane są fundamenty pod nową konstrukcję.
Morąg to ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Pociągi jadą tędy do Trójmiasta. Dzięki inwestycji zwiększy się komfort obsługi pasażerów – skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Będzie nowe nagłośnienie. Przebudowane przejście w poziomie szyn, umożliwi wygodne i bezpieczne dojścia na perony. Nowe pochylnie ułatwią poruszanie się osobom o ograniczonej mobilności. Będą też ścieżki dotykowe, ze specjalną wypukłą fakturą, dla osób niedowidzących. Na stacji będą mogły zatrzymywać się dłuższe składy, gdyż perony zostaną rozbudowane do 300 m.
Prace wykonuje MCB Centrum Budowlane z Morąga. Inwestycja jest zaplanowana do zakończenia w połowie 2019 roku. Wartość wszystkich prac ze środków budżetowych to ok. 3,7 mln zł.
Komfortowo także na innych stacjach i przystankach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają komfort obsługi pasażerów na stacjach i przystankach w województwie warmińsko-mazurskim i w Polsce. Dzięki już realizowanym inwestycjom za ok. 650 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w województwie warmińsko-mazurskim podróżni korzystają z pierwszych przebudowanych peronów m.in. w Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Olsztynie Zachodnim i z zupełnie nowego Olsztyn Dajtki. Kolejne są przebudowywane m.in. w Nidzicy, Piszu, Olsztynku, Rucianem-Nidzie. Powstaną także dwa nowe przystanki o roboczych nazwach Pisz Wschód i Olsztyn Śródmieście
Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ok. 2 mld zł.

20 pkp

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Zmitrowicz
Mozntaż mebli
Park