Krawczyk
Schronisko
Targoński

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-10-21
USD
3.8307
-0.51%
EUR
4.2775
-0.16%
CHF
3.8899
-0.18%
GBP
4.9709
0.08%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 393 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_pink_blink.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

"My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy" X edycja kampanii ekologicznej zakończona

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

11 zwierz8W Przedszkolu nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu zakończyliśmy jubileuszową, X edycję kampanii ekologicznej ph. "My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy!". Akcja odbywała się w trzech etapach - przez dwa miesiące zbieraliśmy karmę, poduszki, ciepłe koce, kołdry oraz inne przedmioty przydatne w opiece nad psiakami i kotami, a w czwartek 6 grudnia 2018r. dzieci z grupy "Leśne Ludki" oraz "Słonka" wybrały się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w miejscowości Zbożne. Z racji Mikołajek nie pojechały tam z pustymi rękami - zawiozły podopiecznym schroniska karmę (561 kg!!!) oraz zebrane rzeczy.

Pracownicy schroniska, którzy bardzo ciepło przyjęli wycieczkowiczów nie ukrywali zaskoczenia taką dużą ilością prezentów dla zwierzaków i serdecznie za nie podziękowali. Po wypakowaniu wszystkiego z autokaru dzieci, zachowując zasady bezpieczeństwa, mijały kolejne boksy chcąc poznać mieszkające w nich czworonogi. Okazało się, że niektóre pieski znane są dzieciom, ponieważ wyprowadzane były na spacery podczas wizyt w schronisku z rodzicami. W zasadzie nie było stworzenia, przy którym nie byłoby słychać chociaż jednego cichego: "wow, jaki cudowny...". Podtrzymując ten szczery zachwyt dzieci pięknem podopiecznych schroniska (zarówno piesków jak i kotów) zachęcamy do wolontariatu i jeśli to tylko możliwe do adopcji w myśl mądrej zasady: "Nie kupuj - adoptuj". Natomiast w piątek, 7 grudnia 2018r. odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste podsumowanie X edycji kampanii na rzecz zwierząt ze Schroniska w Zbożnem, czyli ostatni etap akcji. W spotkaniu uczestniczyła cała społeczność przedszkola oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pierwszą część uroczystości stanowił program artystyczny przygotowany przez dzieci z oddziałów: "Biedronki", "Leśne Ludki", "Pszczółki" i "Słonka". Poświęcony on był oczywiście adresatom kampanii. W przejmujący sposób przedszkolaki pokazały w nim, jak powinien wyglądać świat przyjaźni pomiędzy ludźmi, a zwierzętami towarzyszącymi. Po części artystycznej prowadząca uroczystość Pani Marzena Wójcik zapoznała obecnych z wynikami prowadzonej zbiorki, która okazała się rekordową w ilości zebranej karmy! Następnie głos zabrała Pani Ewa Skibiak, dyrektor przedszkola. W swoim wystąpieniu nie szczędziła dzieciom, rodzicom oraz personelowi placówki ciepłych słów, pochwał i podziękowań za podejmowane na rzecz bezdomnych zwierząt działania. Na ręce nauczycielek przekazała indywidualne dyplomy dla dzieci, na których zamieszczone zostały zdjęcia podopiecznych Schroniska oraz słodkie upominki, które później dzieci zabrały do domów. Serdeczne podziękowania skierowała też do Państwa Wiolety i Marka Trojan oraz Państwa Anny i Tomasza Cołoś za ufundowanie dyplomów, a także do Pana Łukasza Stanilewicza, fundatora słodkich upominków.

Beata Kamińska, Przedszkole nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" w Morągu

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

11 zwierz1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda