Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-04-24
USD
3.8229
0.29%
EUR
4.2895
0.02%
CHF
3.7570
0.38%
GBP
4.9452
-0.14%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

   
 • Nie poddawajcie się! My damy radę.

  Czytaj więcej...

   
 • Spokojnie, Kamil jeszcze nie raz pomoże i na pewno nie skończy się na obiecanych przed wyborami jednej ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_jasam.jpg 03-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

„OD LEKARZA DO APTEKARZA” – elementy doradztwa zawodowego u drugoklasistów z SP1

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

25 dokt7W związku z szeroko pojętym doradztwem zawodowym w edukacji wczesnoszkolnej drugoklasiści z SP nr 1 mieli okazję poznać zawody związane z ochroną zdrowia. Wizytę przedstawicieli grupy zawodowej lekarzy i farmaceutów, poprzedził cykl zajęć z edukacji przyrodniczej, podczas którego uczniowie poznali budowę ciała człowieka, rolę mięśni i kości. Dzięki uprzejmości nauczyciela biologii z naszej szkoły uczniowie mogli obejrzeć model szkieletu człowieka, próbowali dokonać podziału kości na długie i krótkie, zastanawiali się nad funkcją żeber oraz czaszki. Na zajęciach poznali również rożne specjalizacje lekarzy tj. ortodonta, ortopeda, laryngolog czy pediatra.

Na zaproszenie wychowawcy odpowiedziała pani Natalia – lekarz pediatra z iławskiego szpitala oraz pani Ewelina, która jest farmaceutką w jednej z morąskich aptek. Obie panie w bardzo przystępny sposób zaprezentowały swoje zawody. Zajęcia rozpoczęły się od pytania nauczyciela „Kim według uczniów są zaproszeni goście?” Odpowiedzi padały różne cyt.: „doktorkami”, „naukowcami”, „lekarkami”, „aptekarkami”. Potem uczniowie dowiedzieli się jakie zawody faktycznie reprezentują „panie w białych fartuchach” oraz na czym dokładnie polega ich praca. Punktem wyjścia był temat marzeń i pasji oraz wiary w swoje możliwości. Następnie dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami z lekarzami oraz znajomością lekarstw. Zajęcia były przeprowadzone różnorodnymi metodami. Był pokaz filmików, w których przedszkolaki wypowiadały się na temat zawodu lekarza, była drama – uczniowie odgrywali rolę pacjentów podczas wizyty u lekarza oraz wizytę w aptece z profesjonalną i bardzo nieprofesjonalną obsługą klienta. Uczniowie również mieli okazję wypisać receptę, doskonaląc przy tym umiejętność czytania, a także pisania swojego imienia, nazwiska, adresu i aktualnej daty. Poza tym odpowiadali na pytania, sami zadawali pytania, rozwiązywali zagadki i rebusy. Podsumowaniem lekcji było samodzielne rozwiązywanie krzyżówki, mającej na celu wykazanie się zdobytą na zajęciach wiedzą.
Najważniejszym przekazem tego spotkania, poza poznaniem specyfiki zawodu lekarza i farmaceuty było uzmysłowienie dzieciom, że mogą zostać kim tylko chcą, że „chcieć oznacza móc” oraz że marzenia naprawdę się spełniają.

Źródło: Justyna Rogozińska SP nr 1 w Morągu

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Obiadek na dziś

Dzisiaj w menu:

Zestaw nr 1
Zupa:żurek
Danie głównekotlet siekany

Zestaw nr 2
Zupa:z fasolki szparag.
Danie głównesztuka mięsa w sosie

Zestawy obiadowe
w cenie od 12,99zł
mini2
mini3

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda