Andarex-salon
Schronisko
Plaża

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2018-12-14
USD
3.8095
0.94%
EUR
4.3021
0.20%
CHF
3.8202
0.44%
GBP
4.7940
0.32%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

„OD LEKARZA DO APTEKARZA” – elementy doradztwa zawodowego u drugoklasistów z SP1

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

25 dokt7W związku z szeroko pojętym doradztwem zawodowym w edukacji wczesnoszkolnej drugoklasiści z SP nr 1 mieli okazję poznać zawody związane z ochroną zdrowia. Wizytę przedstawicieli grupy zawodowej lekarzy i farmaceutów, poprzedził cykl zajęć z edukacji przyrodniczej, podczas którego uczniowie poznali budowę ciała człowieka, rolę mięśni i kości. Dzięki uprzejmości nauczyciela biologii z naszej szkoły uczniowie mogli obejrzeć model szkieletu człowieka, próbowali dokonać podziału kości na długie i krótkie, zastanawiali się nad funkcją żeber oraz czaszki. Na zajęciach poznali również rożne specjalizacje lekarzy tj. ortodonta, ortopeda, laryngolog czy pediatra.

Na zaproszenie wychowawcy odpowiedziała pani Natalia – lekarz pediatra z iławskiego szpitala oraz pani Ewelina, która jest farmaceutką w jednej z morąskich aptek. Obie panie w bardzo przystępny sposób zaprezentowały swoje zawody. Zajęcia rozpoczęły się od pytania nauczyciela „Kim według uczniów są zaproszeni goście?” Odpowiedzi padały różne cyt.: „doktorkami”, „naukowcami”, „lekarkami”, „aptekarkami”. Potem uczniowie dowiedzieli się jakie zawody faktycznie reprezentują „panie w białych fartuchach” oraz na czym dokładnie polega ich praca. Punktem wyjścia był temat marzeń i pasji oraz wiary w swoje możliwości. Następnie dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami z lekarzami oraz znajomością lekarstw. Zajęcia były przeprowadzone różnorodnymi metodami. Był pokaz filmików, w których przedszkolaki wypowiadały się na temat zawodu lekarza, była drama – uczniowie odgrywali rolę pacjentów podczas wizyty u lekarza oraz wizytę w aptece z profesjonalną i bardzo nieprofesjonalną obsługą klienta. Uczniowie również mieli okazję wypisać receptę, doskonaląc przy tym umiejętność czytania, a także pisania swojego imienia, nazwiska, adresu i aktualnej daty. Poza tym odpowiadali na pytania, sami zadawali pytania, rozwiązywali zagadki i rebusy. Podsumowaniem lekcji było samodzielne rozwiązywanie krzyżówki, mającej na celu wykazanie się zdobytą na zajęciach wiedzą.
Najważniejszym przekazem tego spotkania, poza poznaniem specyfiki zawodu lekarza i farmaceuty było uzmysłowienie dzieciom, że mogą zostać kim tylko chcą, że „chcieć oznacza móc” oraz że marzenia naprawdę się spełniają.

Źródło: Justyna Rogozińska SP nr 1 w Morągu

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

25 dokt1

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Topolski
Green blood
Piekarnia