Andarex-salon
Smile Shop
Marketing

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-08-21
USD
3.9210
-0.50%
EUR
4.3513
-0.33%
CHF
4.0014
-0.53%
GBP
4.7623
-0.07%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI - 4 WARMIŃSKO-MAZURSKA BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ WZMOCNIONA

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

25 wot2W niedzielę, 28 października 2018 r. słowa roty przysięgi wojskowej wypowie blisko 100 żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystość odbędzie się na placu przed bazyliką pw. św. Katarzyny z Aleksandrii w Braniewie, o godz. 14.00.
Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służbę pełni blisko 15 tys. żołnierzy, w tym 12,5 tys. ochotników oraz 2,5 tys. żołnierzy zawodowych. Blisko tysiąc trzystu żołnierzy to Terytorialsi z Warmii i Mazur.

Po niedzielnym zaprzysiężeniu zwiększy się liczba żołnierzy pięciu batalionów lekkiej piechoty na Warmii i Mazurach.
Ponad 14% żołnierzy składających przysięgę to mieszkańcy Elbląga, a 5% ochotników pochodzi z powiatu elbląskiego. Ponad 7% żołnierzy to mieszkańcy z Braniewa, 3% z powiatu braniewskiego, a ponad 2% pochodzi z Bartoszyc. Tym samym batalion lekkiej piechoty w Braniewie zostanie wzmocniony o ponad 30 osób.
Ponad 7 % żołnierzy składających przysięgę to mieszkańcy powiatu ełckiego, a prawie 5% to mieszkańcy powiatu oleckiego i piskiego. Przysięgający z tych powiatów będą realizowali proces 3 letniego szkolenia w batalionie lekkiej piechoty w Ełku.
Po złożeniu przysięgi ochotnicy wzmocnią również batalion lekkiej piechoty w Giżycku. Ponad 4 % ochotników pochodzi z Kętrzyna, 3 % to osoby z powiatu kętrzyńskiego, a ponad 1 % to mieszkańcy z Gołdapi.
Batalion lekkiej piechoty w Olsztynie zostanie wzmocniony przez ponad 30 Terytorialsów. Ponad 15% ochotników to mieszkańcy z Olsztyna, 7% mieszka w powiecie olsztyńskim, 1% w Nidzicy, 3% pochodzi ze Szczytna i 4% z powiatu szczycieńskiego.
Pozostali przysięgający to ochotnicy, którzy będą kontynuowali szkolenie w batalionie lekkiej piechoty w Morągu. Ponad 4% z nich pochodzi z Iławy, a 3% z powiatu iławskiego. 2% ochotników mieszka w Ostródzie, 3% w powiecie ostródzkim, a ponad 1% pochodzi z Działdowa.
Blisko 100 inspirujących, pełnych pasji ludzi: nauczycieli, uczniów, przedsiębiorców, ślusarzy, lakierników, technologów, żeglarzy, informatyków, fotografów dołączyło 13 października br. do 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. „W naszych szeregach mamy także ratowników medycznych, ratowników wodnych, operatora koparki, pielęgniarkę, księgową” – podkreśla dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Mirosław Bryś.
„Każdy z nich jest inny, mają różnorakie zawody, życiowe pasje, dążą do wyznaczonych celów i dopingują siebie nawzajem do działania. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno – służba” – dodaje ppłk Jarosław Kowalski, dowódca batalionu lekkiej piechoty w Braniewie
Przez złożenie przysięgi wojskowej blisko 100 ochotników z całego województwa warmińsko-mazurskiego stanie się pełnoprawnymi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość będzie zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego.
W uroczystości wezmą udział bliscy żołnierzy, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych, Kościoła, kombatanci, parlamentarzyści oraz mieszkańcy. Przysięgę poprzedzi uroczysta msza święta w bazylice pw. św. Katarzyny z Aleksandrii w Braniewie, o godzinie 12.15.
Przeprowadzone analizy pokazują, że Terytorialsi składający przysięgę 28 października br. są ludźmi młodymi, 65 % żołnierzy jest wieku 25 lat oraz mniej. Średnia wieku to 21 lat.
Prawie 30% Terytorialsów składających przysięgę posiada wykształcenie wyższe, a ponad 5% wykształcenie średnie. Analizy wskazują również, że ponad 40% Terytorialsów posiada stałe zatrudnienie. Ponad połowa żołnierzy przysięgających w niedzielę to uczniowie.

* * *
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Fróga ps. „Szczerbiec” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo warmińsko-mazurskie. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty (blp): Morągu, Braniewie, Giżycku, Ełku oraz Olsztynie. Brygadą dowodzi płk Mirosław Bryś.

25 wot1

25 wot1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda