Dragun
Zdrowe Oczy
Leocenter

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-08-21
USD
3.9210
-0.50%
EUR
4.3513
-0.33%
CHF
4.0014
-0.53%
GBP
4.7623
-0.07%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

TROCHĘ PRAWDY O TOROWISKU

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

18 kadylak2Poniżej wyjaśnienia Pana Kadylak jako jego reakcja na wpisy, które go dotyczą:
W poniedziałek 15 października zadzwoniła do mnie Pani Winnicka z szeroką informacją, że jestem pomawiany w internecie przez paru mieszkańców Słonecznika. To co przeczytałem nie uznaję za pomówienie a jedynie to, że ktoś próbuje dyskutować o sprawach o których nic nie wie. Udało mi się skontaktować z jednym z tych Panów i zaprosiłem go, by mu wyjaśnić jaki jest stan rzeczywisty i prawny poruszanych tematów, okazując stosowne dokumenty.


1. Jeżeli chodzi o to, dlaczego zostałem właścicielem gruntu po PKP od granicy miasta Morąg do granicy Gminy Miłomłyn to wyjaśniam: Ja nie zabiegałem o kupno gruntu po PKP na odcinku od Kudyp do Morąga, tylko w Kudypach – odcinek ok. 400 m ( ok. 40 arów) , który dzielił moje grunty . Ze strony PKP była wola sprzedaży ale Burmistrz Morąga nie wyrażał zgody na wydzielenie takiej działki. Do kupna całości ok. 14 km ( ponad 40 ha) byłem zmuszony, gdyż to był jedyny sposób, by pozyskać te 40 arów w celu połączenia moich gruntów, bym mógł realizować inwestycję. Zwróciłem się do centrali PKP w Warszawie o sprzedaż całości. Nieruchomość wystawiono do sprzedaży w całości. Nabyłem w przetargu nieograniczonym do którego mógł każdy przystąpić, w tym również i Gmina Morąga.

2. Pan Hajdeczko uważa, że powinno się nas wywłaszczyć. Wyjaśniam, że były takie próby uwłaszczenia się na części naszych gruntów. Ostania nawet ponad rok temu ale były to próby bezpodstawne, umorzone prawomocną decyzją Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Jest jednoznacznie bezspornym, że stan naszych gruntów nabytych od PKP jest uregulowany i wolny od roszczeń i praw osób trzecich oraz ograniczeń w ich rozporządzaniu. Na tych gruntach przed i po kupnie nie było ustanowionych dróg powiatowych czy innych dróg publicznych . Pan Hajdeczko jeżeli ma jakieś wątpliwości to powinien zwrócić się do W-ce Starosty, który już w 2004 r jest w posiadaniu takiego dokumentu, który to potwierdza. To, że jest bezprawne naruszanie naszych własności, to nie znaczy że było i jest na to przyzwolenie.

3. Jeżeli chodzi o kanalizację to wiem, że jestem pomawiany, że to niby z mojego powodu okoliczne miejscowości nie są podłączone do oczyszczalni w Morągu. Wyjaśniam: temat budowy sieci kanalizacyjnej Słonecznik – Morąg powtarzał się co 4 lata, już trzeci czy czwarty raz. Pierwszy raz w 2006 roku. Zawsze wyrażaliśmy zgodę na przejście rurociągiem przez nasz grunt, na określonych przez nas warunkach. Zwykle warunki te Burmistrz przyjmował a później temat upadał.
Warunki przez nas określane to warunki identyczne dla wszystkich podmiotów, które to warunki mają w sposób minimalny zabezpieczać nasze prawne interesy. To, że nasze warunki są akceptowalne potwierdza inny przykład. Inwestor Wojewoda Warmińsko-Mazurski zwrócił się do nas o wyrażenie zgody na ułożenie kabla światłowodu w naszym gruncie. Określiliśmy warunki, podobne jak dla Burmistrza Morąga. Warunki zostały przyjęte, spisana została umowa i kabel światłowodu jest już dawno ułożony.
Burmistrz Morąga nigdy nie był zainteresowany taką merytoryczna dyskusją.
Ostatnie działanie Burmistrza jest z 2015roku, gdzie Burmistrz podjął inicjatywę budowy nie kolektora kanalizacyjnego a jedynie jego odcinka o długości 18 metrów, który miał być ułożony tylko w naszym gruncie. Na to nie mogliśmy się zgodzić, bo nasze wcześniejsze zgody na przejście przez nasz grunt dotyczyły budowy całej sieci kanalizacyjnej do oczyszczalni w Morągu. W tej kwestii toczyły się postępowania administracyjne.
Osobą, z którą Panu Kadylak udało się skontaktować byłem ja, Przemysław Kubiak. Zostałem zaproszony na miejsce, gdzie przedstawiono mi dokumenty dotyczące gruntów po byłym torowisku należącym do PKP.
W piśmie od Państwa Kadylak datowanym na 16,01,2013r, a skierowanym do Burmistrza Morąga było tylko pięć punktów. Mianowicie, że nie będzie naliczana opłata adiacencka, że prace będą wykonywane metodą przeciskową, że będzie naliczana raz w roku opłata z tytułu utrzymania sieci w gruncie zgodnie z taryfikatorem powiatu, gdyby w przyszłości przebieg rur kolidował działaniami inwestorskimi to właściciel sieci przeniesie ją na swój koszt, że dokumentacja na etapie projektowania ma być z właścicielem działki uzgodniona oraz że właściciele mają być poinformowani o terminie rozpoczęcia prac nie później niż 7 dni. (oryg. W załączniku) Czyli standardowe warunki jakie każdy właściciel gruntu w podobnej sytuacji powinien postawić. (wyj. red.- opłata adiacencka - opłata dotycząca właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, których wartość wzrosła m.in. w skutek budowy urządzeń infrastruktury technicznej z udziałem środków Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Opłatę ustala wójt, burmistrz, prezydent miasta)
Kolejnym pismem zwrotnym z dnia 05,02,2013r nr GR. 6723,75,2012-13 Burmistrz potwierdził, że powyższe warunki przyjmuje.-oryg. W załączniku.
Jednak w projekcie z 2015 roku widać już tylko odcinek 18 metrowy, który przechodził przez działkę 293 i kończył się po obu stronach na sąsiednich działkach, natomiast zgoda Państwa Kadylak dotyczyła i dalej jest aktualna, ale dotyczy całości inwestycji, kompleksowej instalacji kanalizacyjnej, aż do przepompowni lub oczyszczalni. Szczerze mówiąc nie wiem, co za sens miałoby wykonanie samej rury przepustowej pod dawnym torowiskiem, trochę zastanawiające są poczynania inwestora.


Ocenie czytelników pozostawiam temat kanalizacji w Słoneczniku, temat powstający i aktywny zawsze przed wyborami….. tylko po to aby po wyborach go ugasić, wyciszyć. Wg. mnie realizacja tej inwestycji jest obecnie mało realna, zarówno przez nową nawierzchnię bitumiczną jak i nowy chodnik, a sama kanalizacja po raz kolejny staje się zwykłą „ kiełbasą wyborczą” . Sprawa wg. mnie jest jasna, kto chce, nie robi żadnych utrudnień, a kto chce to za wszelką cenę szuka pretekstu aby obiecywana przed każdymi wyborami inwestycja nie została zrealizowana.

Niezależne media e-Morąg
Przemysław Kubiak

18 kadylak1

18 kadylak1

18 kadylak1

18 kadylak1

18 kadylak1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Gratka
Matcom
KJmeble