Dragun
Zdrowe Oczy
Leocenter

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-08-21
USD
3.9210
-0.50%
EUR
4.3513
-0.33%
CHF
4.0014
-0.53%
GBP
4.7623
-0.07%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

ROZMOWA Z TOMASZEM KUBISEM ROZMOWA O KONKURSIE NA PREZESA W ROKU 2016

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

16 kubis icoRed. W 2016 roku ponownie startował Pan w konkursie ogłoszonym przez Radę Nadzorczą PZOZ w Ostródzie, niestety ze skutkiem negatywnym. Jednak posiada Pan dość obszerną dokumentację z całości postępowania konkursowego. Proszę powiedzieć w jaki sposób wszedł Pan w jej posiadanie?

Wszystkie dokumenty dotyczące postępowania konkursowego zostały mi przekazane przez Radę Nadzorczą Spółki, oczywiście nie bez oporów.


Red. Przeglądając dokumenty udostępnione nam przez Pana, w początkowej fazie wydaje się być wszystko w porządku; wpłynęło 9 ofert, jak można wywnioskować z protokołu nr 2/2016.
Tak, przeglądając ten protokół z posiedzenia komisji wszystko jest normalnie, ale proszę spojrzeć już na kolejny protokół, nr 3/2016. W pierwszej części Ad.2 punkt 3 jest „sprawdzenie zgłoszeń kandydatów w konkursie na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki pod kątem spełnienia wymogów formalnych. Ten zapis należy wprost skonfrontować z treścią ogłoszenia Rady Nadzorczej o konkursie. W ogłoszeniu widnieje wyraźny zapis, że aplikacje kandydatów, nie spełniające wymogów formalnych, będą odrzucone.

Red. No tak, przecież to tylko formalność, dokumenty wymagane przy składaniu ofert zostały wskazane w konkursie na stanowisko prezesa
Właśnie! A proszę spojrzeć na kolejną stronę tego protokołu, na tabelę. ……….Trzej kandydaci nie spełnili wymogów formalnych. Najwięcej braków formalnych było w ofercie kandydata nr 5 , obecnego Prezesa PZOZ w Ostródzie, Janusza Bonieckiego. …… Zaznaczono, że „Kandydat złożył oświadczenie o niezwłocznym przedstawieniu w przypadku wyboru na nowe miejsce pracy”!!! Oferty kandydatów, które zawierały braki formalne winny być, zgodnie z treścią ogłoszenia o konkursie, bezwzględnie odrzucone. To jawne złamanie zasad, które określiła w ogłoszeniu o konkursie Rada Nadzorcza. Pikanterii dodaje fakt, że w tych posiedzeniach Rady Nadzorczej brał udział także Zarząd Powiatu. Panowie byli w pełni świadomi, że Rada Nadzorcza łamie procedurę konkursową i w pełni się na to godzili.


Red. Widnieje wpis: brak zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia oraz brak zaświadczenia o niekaralności. Czyli mam rozumieć, że ówczesny kandydat Boniecki postawił ultimatum Radzie Nadzorczej PZOZ w Ostródzie jeśli zostanie wybrany?
Dokładnie tak!! A co ciekawsze proszę zwrócić uwagę na ostatni akapit tej strony, gdzie widnieje stwierdzenie – „ Rada Nadzorcza postanowiła warunkowo dopuścić wszystkie oferty do dalszej oceny” łamiąc tym samym wskazaną w ogłoszeniu procedurę, którą sami ustanowili i zaakceptowali. To kuriozum.

Red. Co wg. Pana członkowie rady powinni zrobić zarówno z tą ofertą jak i jeszcze dwiema nie spełniającymi wymogów formalnych zawartych w ogłoszonym konkursie?
Zgodnie z treścią ogłoszenia o konkursie winni je odrzucić bez rozpatrywania. Kandydatury tych trzech osób nie powinny być brane pod uwagę podczas wyborów prezesa zarządu.

Red. Czy spotkał się Pan już z taką sytuacją, gdzie zostaje dopuszczony do dalszego rozpatrywania oferent z niekompletnym zgłoszeniem? Na dodatek taki, który stawia warunki komisji mającej go oceniać?
Tak - raz. W tym konkretnym postępowaniu konkursowym.

Red. Przeglądając kolejny protokół, nr 4/2018 w Ad.3 Ocena zgłoszeń kandydatów pod kątem merytorycznego przygotowania kandydatów do sprawowania funkcji, wykształcenie kandydata Bonieckiego nie budzi zastrzeżeń
Wykształcenie nie, ale proszę zobaczyć co napisano ostatniej rubryce- „prezes/dyrektor wielu firm”, nic do wyjaśnienia. Natomiast w przypadku kandydata nr 8, ………. Mirosława w ostatniej rubryce rada zaznaczyła sobie sporo „do wyjaśnienia”

Red. Jednak obie oferty zostały zarekomendowane do dalszego prowadzenia rozmów, m.in. w sprawie ustalenia szczegółów zatrudnienia.
Tak, wybrali również kandydaturę obecnego prezesa, choć ta kandydatura nie powinna być brana w tym konkursie pod rozwagę.

Red. Czy po zapoznaniu się z pełną dokumentacją konkursową nie odniósł Pan wrażenia, że całość konkursu została ustawiona i była prowadzona pod konkretnego kandydata?
Sposób przeprowadzenia tego konkursu budzi wiele zastrzeżeń merytorycznych. Przedziwnym zjawiskiem, z którym spotkałem się pierwszy raz jest fakt, ze kandydatom, przed złożeniem przez nich swoich ofert, nie umożliwiono zapoznania się z dokumentami dotyczącymi sytuacji finansowej, organizacyjnej i prawnej spółki. To podstawa oceny dla kandydata czy chce brać udział w postępowaniu konkursowym. To sugeruje jakby udział jakichkolwiek kandydatów, poza jakimś konkretnym, był bez znaczenia. Sposób oceny kandydatów i złamanie przez Radę Nadzorczą procedury konkursowej to drugie dziwne i wieloznaczne działanie. Szczególnie jeśli spojrzeć na osobę, która ten konkurs wygrała, a której oferta zawierała najwięcej braków formalnych.

 Dziękujemy za rozmowę

Od redakcji: Ciekawe jest jedno zdanie w przedostatnim załączniku do tego artykułu, w piśmie od Rady Nadzorczej do Starosty Ostródzkiego, datowane na 02,12,2016 : „ …. może (lecz nie musi) służyć przeprowadzenie postępowania konkursowego, którego zasady i wymogi określa sama Rada Nadzorcza” . W takim razie po co była cała ta szopka z konkursem, skoro Rada może lecz nie musi? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, podobnie zresztą jak ostatni załącznik.

Niezależne media e-Morąg
Przemysław Kubiak

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

16 kubis1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Gratka
Matcom
KJmeble