Andarex-salon
Przybyłek
Clean

Dzisiaj dyżur pełni

dyzury aptek

No. 1

pl. Jana Pawła II 3

Morąg archiwalny

Sonda

Czy szczepić dzieci?

Kursy walut

«
»
NBP
2018-10-18
USD
3.7302
0.48%
EUR
4.2966
0.07%
CHF
3.7543
0.23%
GBP
4.8906
0.23%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 221 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

17 autyzm

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SŁONECZNIKU

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

01 liczenie5W tym roku, do akcji zgłosiło się 4.579 szkół z całego Świata! Jedną z nich była również Szkoła Podstawowa im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku. World Multiplication Table Day - to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września, w tym roku - 28 września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Pamiętajmy jednak, że przygotowanie do ŚDTM trwają kilka tygodni. Koordynator, którym w tym roku była Joanna Andrzejczak – Wojcinowicz - w tym czasie przygotowywał plakaty, rekwizyty, ozdabiał szkołę tematycznymi dekoracjami. Przed egzaminami uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabawy: „Hasło dnia” oraz z gier z wykorzystaniem kart. Cała akcja przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Piątek, 28 września 2018r., rozpoczął się w naszej szkole apelem, na którym uczniowie zostali zapoznani z planem tego wyjątkowego dnia. O godz. 8.15 wszyscy uczniowie z klas III – VIII przystąpili do 2-minutowego egzaminu z tabliczki mnożenia. Najszybsi i oczywiście bezbłędni walczyli o miejsca w ścisłym finale. Imiona osób, które zdały egzamin za pierwszym podejściem zostały wywieszone w holu szkoły, pozostali mieli szansę na podejście jeszcze raz do egzaminu podczas przerw, na których p. Barbara Ostojska wraz z Igorem Tułowieckim i Hubertem Ostojskim (uczniami klasy 5) grali z uczniami w „tabliczkowe” karty. Do stolika tłumnie podchodzili uczniowie zaciekawieni nowym sposobem egzaminowania.
O godzinie 13.00 nastąpiło oficjalne podsumowanie akcji i wręczenie nagród. Mistrzami Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zostali:
• Klasa III – Amelia Kacprzak,
• Klasa IV – Ada Mikszuta,
• Klasa V – Igor Tułowiecki,
• Klasa VI – Angelika Niekochańska,
• Klasa VII – Emilia Muszyńska,
• Klasa VIII – Bartosz Podgórski.
Uczniowie zostali nagrodzeni voucherami na pizzę z morąskich restauracji, za które serdecznie dziękujemy sponsorom.
Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ukazuje, jak chętnie uczniowie angażują się w sytuacje, które w procesie uczenia wykorzystują zasady grywalizacji. Motywacja i radość uczniów są najlepszą nagrodą za trud, który my nauczyciele wkładamy w szkolną codzienność. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia życzymy w przyszłym roku aby zostali Mistrzami, a na lekcjach matematyki świecili przykładem. Pamiętajcie, że znajomość tabliczki mnożenia ułatwia matematyczne zmagania.
Joanna Andrzejczak - Wojcinowicz

01 liczenie1

01 liczenie1

01 liczenie1

01 liczenie1

01 liczenie1

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Obiadek na dziś

Dzisiaj w menu:

Zestaw nr 1
Zupa:Barszcz ukraiński
Danie główneklopsiki w sosie, ziemniaki z koperkiem, marchewka z groszkiem

Zestaw nr 2
Zupa:Pomidorowa z makaronem
Danie głównekotlet schabowy, ziemniaki z koperkiem, surówki

Zestaw nr 3
Zupa:Kapuśniak z kiszonej kapusty
Danie głównepierogi z mięsem,ruskie lub z kapustą i grzybami, surówka

Zestawy obiadowe
w cenie od 9,99zł + 1zł soczek
od godziny 10:30 do 17.

SMACZNEGO !!!

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Topolski
Chrobak
KUch