DrewDar
Zdrowe Oczy
Plaża

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-05-22
USD
3.8620
-0.01%
EUR
4.3098
0.10%
CHF
3.8209
-0.07%
GBP
4.8906
-0.27%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

   
 • Nie poddawajcie się! My damy radę.

  Czytaj więcej...

   
 • Spokojnie, Kamil jeszcze nie raz pomoże i na pewno nie skończy się na obiecanych przed wyborami jednej ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_jasam.jpg 03-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SŁONECZNIKU

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

01 liczenie5W tym roku, do akcji zgłosiło się 4.579 szkół z całego Świata! Jedną z nich była również Szkoła Podstawowa im. Heleny Ponieważ w Słoneczniku. World Multiplication Table Day - to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września, w tym roku - 28 września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Pamiętajmy jednak, że przygotowanie do ŚDTM trwają kilka tygodni. Koordynator, którym w tym roku była Joanna Andrzejczak – Wojcinowicz - w tym czasie przygotowywał plakaty, rekwizyty, ozdabiał szkołę tematycznymi dekoracjami. Przed egzaminami uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabawy: „Hasło dnia” oraz z gier z wykorzystaniem kart. Cała akcja przebiegała pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, jak starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Piątek, 28 września 2018r., rozpoczął się w naszej szkole apelem, na którym uczniowie zostali zapoznani z planem tego wyjątkowego dnia. O godz. 8.15 wszyscy uczniowie z klas III – VIII przystąpili do 2-minutowego egzaminu z tabliczki mnożenia. Najszybsi i oczywiście bezbłędni walczyli o miejsca w ścisłym finale. Imiona osób, które zdały egzamin za pierwszym podejściem zostały wywieszone w holu szkoły, pozostali mieli szansę na podejście jeszcze raz do egzaminu podczas przerw, na których p. Barbara Ostojska wraz z Igorem Tułowieckim i Hubertem Ostojskim (uczniami klasy 5) grali z uczniami w „tabliczkowe” karty. Do stolika tłumnie podchodzili uczniowie zaciekawieni nowym sposobem egzaminowania.
O godzinie 13.00 nastąpiło oficjalne podsumowanie akcji i wręczenie nagród. Mistrzami Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zostali:
• Klasa III – Amelia Kacprzak,
• Klasa IV – Ada Mikszuta,
• Klasa V – Igor Tułowiecki,
• Klasa VI – Angelika Niekochańska,
• Klasa VII – Emilia Muszyńska,
• Klasa VIII – Bartosz Podgórski.
Uczniowie zostali nagrodzeni voucherami na pizzę z morąskich restauracji, za które serdecznie dziękujemy sponsorom.
Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ukazuje, jak chętnie uczniowie angażują się w sytuacje, które w procesie uczenia wykorzystują zasady grywalizacji. Motywacja i radość uczniów są najlepszą nagrodą za trud, który my nauczyciele wkładamy w szkolną codzienność. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim, którzy zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia życzymy w przyszłym roku aby zostali Mistrzami, a na lekcjach matematyki świecili przykładem. Pamiętajcie, że znajomość tabliczki mnożenia ułatwia matematyczne zmagania.
Joanna Andrzejczak - Wojcinowicz

01 liczenie1

01 liczenie1

01 liczenie1

01 liczenie1

01 liczenie1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Obiadek na dziś

Dzisiaj w menu:

Zestaw nr 1
Zupa:Buraczkowa
Danie główneKotlet siekany

Zestaw nr 2
Zupa:Kartoflanka
Danie główneBitki z cebulką

Zestawy obiadowe
w cenie od 12,99zł
mini2
mini3

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda