DrewDar
Przybyłek
Marketing

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-07-19
USD
3.7855
-0.21%
EUR
4.2592
-0.10%
CHF
3.8480
-0.06%
GBP
4.7372
0.07%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 298 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_jasam.jpg 03-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

Wybory Samorządowe w Morągu czyli subiektywne odczucia Kubiaka

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27 kubiakSzanowni Państwo czytając „sukcesy” czy działania niektórych obecnych radnych gminnych i powiatowych wpadam w głęboko idące przerażenie i szok. Ktoś zapyta DLACZEGO?
Otóż: . Primo- niektórzy chwalą się w swoich osiągnięciach, że zrobili drogę czy wyremontowali jakiś budynek. Konia z rzędem temu, kto pokaże mi zdjęcie radnego ze szpadlem czy innym narzędziem, aktywnie biorącego udział w danej inwestycji ! Wtedy taki osobnik mógłby mówić o sobie, że zrobił. Jeśli już to powinno być napisane – pozyskaliśmy środki publiczne na … ! Środki publiczne, czyli również nasze, pochodzące z naszych podatków !

Środkami publicznymi są:
1) dochody publiczne;
2) środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegające zwrotowi środki z pomocy udzielanej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA);
3) środki pochodzące ze źródeł zagranicznych niepodlegające zwrotowi, inne niż wymienione w pkt 2;
4) przychody budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz innych jednostek sektora finansów publicznych pochodzące: ze sprzedaży papierów wartościowych, z prywatyzacji majątku Skarbu Państwa oraz majątku jednostek samorządu terytorialnego, ze spłat pożyczek i kredytów udzielonych ze środków publicznych, z otrzymanych pożyczek i kredytów, z innych operacji finansowych; 5) przychody jednostek sektora finansów publicznych pochodzące z prowadzonej przez nie działalności oraz pochodzące z innych źródeł.
Też mi wielkie coś. Zajmując takie stanowisko również byłbym w stanie to zrobić, zarówno ja jak i każdy inny człowiek, zwykły szary obywatel. . Secundo- niektórzy radni chwalą się ile to zrobili dla swojego zakładu pracy, ile pozyskali środków na różne statutowe cele instytucji, w których są zatrudnieni. Otóż szanowni radni, szanowni czytelnicy, należy to do obowiązków zatrudnionego tam osobnika, a wynika z umowy o pracę i z racji zajmowanego tam stanowiska. Oddzielmy pracę i osiągnięcia zatrudnionego pracownika od pracy radnego.
Tertio – niektórzy radni chwalą się osiągnięciami prowadzonych przez siebie stowarzyszeń, zdjęciami na których widoczni są biegacze nawet w sandałach. Cóż za poświęcenie dla pasji i promocji kolegi, każdy biega w czym lubi i jak lubi. Na praktykach w ostródzkim rolniku, jak się nam nudziło to biegaliśmy nawet w gumiakach  Rowicki np. biega dla selfie ;-) . . ….. dalej tego wątku nie będę komentował.
Quatro – niektórzy kandydaci oferują w swoich prospektach wyborczych rzetelną i uczciwą pracę – cyt. „Ze swojej strony oferuję Wam przede wszystkim zaangażowanie, rzetelną i uczciwą pracę oraz świeże spojrzenie i pomysły.” Czyżby nie wszyscy radni pracowali rzetelnie i uczciwie? Czyżby radny sugerował, że koledzy z rady mieliby coś za przysłowiowymi uszami? Co do pomysłów to nawet dziecko ma pomysły, nieraz całkiem fajne, nieraz głupie.
Quinto – prosiłbym osoby startujące, kandydatów do rad o niepodawanie gdzie się urodził, ile ma lat, stanu cywilnego i liczby dzieci. Mnie jako wyborcę guzik to interesuje. To że jesteś młody czy masz dziesięcioro dzieci nie zawsze jest zaletą, chyba że poprzez zajmowane stanowisko zamierzasz ugrać coś dla siebie, załatwić pracę komuś z rodziny, chociaż przy obecnych wakatach trzeba być totalnym imbecylem , aby musieć korzystać z koneksji. Chwalcie się swoimi osiągnięciami, tym komu udało się pomóc
Sexto – ponieważ aktualnie mieszkam w Słoneczniku, mam prośbę aby nikt, absolutnie nikt nie mydlił mieszkańcom Słonecznika i okolicznych miejscowości oczu, nie obiecywał kanalizacji, jak to miało miejsce przed każdymi wyborami przez pewnych dwoje radnych. Możecie obiecywać, że stolicę przeniesiecie do Morąga, ale nie obiecujcie już kanalizacji, to się już znudziło.
Drodzy radni idąc Waszym tokiem rozumowania i Waszymi, nazwijmy to umownie „sukcesami”, żaden z nowych kandydatów Wam nie dorówna. Nikt z „nowych” nie zrobił chodnika, nie wyremontował ulicy czy nie zrobił termomodernizacji jakiegoś obiektu, ale wielu z nowych bezinteresownie pomaga ludziom, z własnych środków wspiera różnego rodzaju imprezy niejednokrotnie poświęcając swój czas i pieniądze. Tym się chwalcie!
Odnosząc się do wieku, młodość to wcale nie musi być zaleta czy powód aby oddać głos.
Proszę spojrzeć na Romana Kazimierczaka, Pan w podeszłym wieku, a jednak jego coroczne sprawozdania są zapełnione pomocą innym, interwencjami na wniosek szarego obywatela, a także imprezami czy jak ktoś woli spotkaniami z wielbicielami i graczami gier planszowych. Bierzcie przykład drodzy radni przykład z Waszego starszego kolegi, radnego z powołania, z wyboru przez ludzi, a co najważniejsze społecznika z zamiłowania! Prawdziwy radny, wzór do naśladowania zarówno dla obecnych radnych jak i ich następców.
Reasumując, nie namawiam do głosowania na konkretnego kandydata, nic nie sugeruję. Apeluję jednak o zdrowy rozsądek, przemyślaną decyzję przy wyborze swojego kandydata, który będzie Ciebie reprezentował w radzie przez 5 lat( od tego roku wchodzi ta zmiana).
Apeluję również o to aby 21 października ruszyć tyłek i iść do lokalu wyborczego, aby zagłosować. Chociażby po to aby później móc narzekać.

Niezależne media e-Morąg
Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Ekotusz
Loft 12
Narie