Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-06-19
USD
3.8104
0.02%
EUR
4.2673
0.10%
CHF
3.8157
0.15%
GBP
4.7888
0.32%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 359 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_jasam.jpg 03-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

OPERACJA BARIATRYCZNA CZY SESJA ZDJĘCIOWA – protokół z sanepidu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

04 szpitalTak jak obiecaliśmy, tak robimy- informujemy naszych czytelników, że na koniec sierpnia otrzymaliśmy odpowiedź z Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego w Olsztynie. Z treści wniosku pokontrolnego można dowiedzieć się, że „w dniu 27,07,2018r. prezes spółki Pan Janusz Boniecki przebywał na Sali operacyjnej, …. umył i zdezynfekował ręce, nie zdjął jednak zegarka”. W części drugiej można przeczytać, że „organ UKARAŁ GRZYWNĄ w formie mandatu karnego Prezesa Zarządu PZOZ w Ostródzie S.A. Pana Janusza Bonieckiego za brak przestrzegania przez niego procedury chirurgicznego mycia i dezynfekcji rąk”.

Po naszym telefonie, aby uniknąć niejasności uzyskaliśmy konkretne informacje na ten temat, mianowicie Prezes został ukarany za wejście na blok operacyjny z zegarkiem na ręku. Dziwi nas niewiedza zarządu co do przepisów dotyczących rygorystycznych norm obowiązujących na bloku operacyjnym. Od dłuższego czasu obowiązuje bezwarunkowy zakaz wnoszenia biżuterii na blok operacyjny!! Do tego, tak jak pisaliśmy w naszym artykule http://www.e-morag.pl/index.php/12-aktualnosci/1885-operacja-bariatryczna-czy-sesja-zdjeciowa należy również zegarek. W razie potrzeby i oficjalnego zapytania jestem skłonny udostępnić władzom szpitala od kiedy ten przepis obowiązuje, gdyby nie mogli znaleźć w oficjalnych źródłach.
Dziwi mnie również postępowanie pewnej lokalnej stacji radiowej oraz jej dziennikarza, który zakładam, że słabo przygotował się do wywiadu z Prezesem Bonieckim i przez kilka dni słuchacze musieli słuchać kłamstw, tj. że z operacją bariatryczną wszystko było O.K., oraz że prace remontowe na terenie szpitala są prowadzone w salach wyłączonych z użytku - co również jest wierutnym kłamstwem. Pisaliśmy, że prace są prowadzone w użytkowanych pomieszczeniach http://www.e-morag.pl/index.php/12-aktualnosci/1911-ostrodzki-szpital-remont-z-pacjentem-w-tle Całość audycji skoncentrowała się na naszych artykułach, niestety dopuszczając do słuchaczy kłamstwa. Otóż Prezes już wtedy miał na biurku protokół pokontrolny sanepidu i mandat karny za zegarek, no chyba że informacja ta ugrzęzła w gąszczu sekretariatów. Trzeba wiedzieć naszym czytelnikom, że obecny Prezes ma ich aż trzy. Tak, trzy Panie sekretarki ! Na bogato ? Wcześniejszym rządzącym ostródzkim szpitalem wystarczała jedna, kompetentna sekretarka. Tak więc dwója dla redaktora za brak przygotowania się do nagrania audycji, sugerowałbym więcej obiektywizmu i prawdy. Postępowanie i słowa Prezesa podczas nagrania pozostawiam ocenie czytelników.
Podsumowując – operacja bariatryczna zakończyła się mandatem dla Prezesa. Teraz ma dwie pamiątki: fotka z bloku i mandat z sanepidu. Ciekawe czy kolejne operacje również odbywają się z „kibicami”? Bo chyba są kontynuowane, skoro tak bardzo się nimi chwalono ?


Niezależne media e-Morąg
Przemysław Kubiak

19 szpital1

19 szpital1

19 szpital1

19 szpital1

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Gratka
Mozntaż mebli
Narie