Dragun
Zdrowe Oczy
Leocenter

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-08-21
USD
3.9210
-0.50%
EUR
4.3513
-0.33%
CHF
4.0014
-0.53%
GBP
4.7623
-0.07%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Proszę o podanie konta do wpłaty....też mam chorego synka więc doskonale rozumiem rodziców..

  Czytaj więcej...

   
 • super ziomki 8)

  Czytaj więcej...

   
 • Szanowny Panie Alibaba, nie wdaję się w dyskusje z postaciami z bajek, proszę normalnie się podpisać ...

  Czytaj więcej...

   
 • Wszystkiego najlepszego.

  Czytaj więcej...

   
 • O właśnie! Mieszkam na Starym Mieście, jak ma się ty coś dziać, jak na zebrania przychodzi 5 ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_zdrojek.jpg 03-banner_dziubek.jpg 04-banner_derek.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

OSTRÓDZKI SZPITAL - REMONT Z PACJENTEM W TLE

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

03 szpital6Wkrótce po publikacji naszego artykułu pt "Operacja bariatryczna czy sesja zdjęciowa”, w którym opisaliśmy wizytę prezesa ostródzkiego szpitala PZOZ S. A. w Ostródzie na sali operacyjnej podczas operacji oraz idące za tym zagrożenia, otrzymaliśmy od naszego czytelnika materiał foto i video przedstawiający prowadzone prace remontowe w szpitalu podczas obecności pacjentów na salach i oddziałach. Panowie z ekipy remontowej wchodzą bezceremonialnie na sale szpitalne, nawet na salę pooperacyjną nic sobie nie robiąc z przebywających tam pacjentów, jednocześnie powodując swoją obecnością zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających tam pacjentów.

Zdjęcia i nagranie pochodzące z 25 lipca przedstawiają prowadzone prace na sali pooperacyjnej w obecności znajdujących się tam pacjentek. Pacjentek bezpośrednio po przebytych operacjach czy zabiegach chirurgicznych. W sali, gdzie powinno być zachowane maximum sterylności, gdzie pacjent powinien w ciszy i spokoju dochodzić do siebie. Nie wspomnę już o złamaniu prawa pacjenta do intymności i godności pacjenta. 

A teraz gwóźdź programu: zdjęcia z dnia 22 sierpnia przedstawiają prace remontowe prowadzone w gabinecie zabiegowym, który nie został wyłączony z użytkowania na czas prowadzonych prac. W dniu, w którym odbyła się kontrola z sanepidu, o którą wnioskowaliśmy. Czyżby inspektorzy wyszli jednymi drzwiami , a ekipa remontowa weszła drugimi? Może ktoś uprzedził o wizycie kontrolerów?
Działania kontrolne nie mogą rozpocząć się wcześniej niż po upływie 7 dni od daty dostarczenia zawiadomienia i nie później niż przed upływem 30 dni od tego momentu. Kontrola może odbyć się bez zapowiedzi, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, w których zachodzi bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. Wg. nas właśnie do takiego zagrożenia doszło i kontrola powinna być niezapowiedziana. Również w tej sprawie złożymy zapytanie do olsztyńskiego sanepidu.
Przedstawione w artykule materiały dostarczyliśmy również do NFZ i Sanepidu z prośbą o dołączenie do toczących się postępowań. O wynikach pokontrolnych w. w. organów poinformujemy naszych czytelników. Dodatkowo przedstawioną sytuacją postaramy się zainteresować rzecznika praw pacjenta.
Art.20 ustawy o prawach pacjenta :
1. Pacjent ma prawo do poszanowania intymności i godności, w szczególności w czasie udzielania mu świadczeń zdrowotnych.
Odpowiedzialny za przestrzeganie tego jest wg. art. 22.
1. W celu realizacji prawa, o którym mowa w art. 20 ust. 1, osoba wykonująca zawód medyczny ma obowiązek postępować w sposób zapewniający poszanowanie intymności i godności pacjenta.
Po raz kolejny ocenie czytelników pozostawiamy przedstawioną sytuację, czy w takich warunkach ktokolwiek chciałby być leczony, poddawany rekonwalescencji ?

Niezależne media E-Morąg Przemysław Kubiak

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

 

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Gratka
Matcom
KJmeble