Krawczyk
Przybyłek
Plaża

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-03-19
USD
3.7823
-0.14%
EUR
4.2940
-0.12%
CHF
3.7828
-0.03%
GBP
5.0190
-0.02%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_jasam.jpg 03-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

OSTRÓDZKI SZPITAL - REMONT Z PACJENTEM W TLE

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

03 szpital6Wkrótce po publikacji naszego artykułu pt "Operacja bariatryczna czy sesja zdjęciowa”, w którym opisaliśmy wizytę prezesa ostródzkiego szpitala PZOZ S. A. w Ostródzie na sali operacyjnej podczas operacji oraz idące za tym zagrożenia, otrzymaliśmy od naszego czytelnika materiał foto i video przedstawiający prowadzone prace remontowe w szpitalu podczas obecności pacjentów na salach i oddziałach. Panowie z ekipy remontowej wchodzą bezceremonialnie na sale szpitalne, nawet na salę pooperacyjną nic sobie nie robiąc z przebywających tam pacjentów, jednocześnie powodując swoją obecnością zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających tam pacjentów.

Zdjęcia i nagranie pochodzące z 25 lipca przedstawiają prowadzone prace na sali pooperacyjnej w obecności znajdujących się tam pacjentek. Pacjentek bezpośrednio po przebytych operacjach czy zabiegach chirurgicznych. W sali, gdzie powinno być zachowane maximum sterylności, gdzie pacjent powinien w ciszy i spokoju dochodzić do siebie. Nie wspomnę już o złamaniu prawa pacjenta do intymności i godności pacjenta. 

A teraz gwóźdź programu: zdjęcia z dnia 22 sierpnia przedstawiają prace remontowe prowadzone w gabinecie zabiegowym, który nie został wyłączony z użytkowania na czas prowadzonych prac. W dniu, w którym odbyła się kontrola z sanepidu, o którą wnioskowaliśmy. Czyżby inspektorzy wyszli jednymi drzwiami , a ekipa remontowa weszła drugimi? Może ktoś uprzedził o wizycie kontrolerów?
Działania kontrolne nie mogą rozpocząć się wcześniej niż po upływie 7 dni od daty dostarczenia zawiadomienia i nie później niż przed upływem 30 dni od tego momentu. Kontrola może odbyć się bez zapowiedzi, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, w których zachodzi bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub środowiska. Wg. nas właśnie do takiego zagrożenia doszło i kontrola powinna być niezapowiedziana. Również w tej sprawie złożymy zapytanie do olsztyńskiego sanepidu.
Przedstawione w artykule materiały dostarczyliśmy również do NFZ i Sanepidu z prośbą o dołączenie do toczących się postępowań. O wynikach pokontrolnych w. w. organów poinformujemy naszych czytelników. Dodatkowo przedstawioną sytuacją postaramy się zainteresować rzecznika praw pacjenta.
Art.20 ustawy o prawach pacjenta :
1. Pacjent ma prawo do poszanowania intymności i godności, w szczególności w czasie udzielania mu świadczeń zdrowotnych.
Odpowiedzialny za przestrzeganie tego jest wg. art. 22.
1. W celu realizacji prawa, o którym mowa w art. 20 ust. 1, osoba wykonująca zawód medyczny ma obowiązek postępować w sposób zapewniający poszanowanie intymności i godności pacjenta.
Po raz kolejny ocenie czytelników pozostawiamy przedstawioną sytuację, czy w takich warunkach ktokolwiek chciałby być leczony, poddawany rekonwalescencji ?

Niezależne media E-Morąg Przemysław Kubiak

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

03 szpital1

 

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Marzec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Pożyczka
Działki Narie
Mokaster