Piksel
Smile Shop
DCF

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2019-02-19
USD
3.8311
0.07%
EUR
4.3303
-0.03%
CHF
3.8141
-0.02%
GBP
4.9495
0.12%

Warto odwiedzić

banner mlody pilkarz
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 02-banner_derek.jpg 03-banner_gminamorag.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

BAL KRÓLOWEJ W PRZEDSZKOLU NR 2 W MORĄGU CZYLI POŻEGNANIE PANI DYREKTOR GRAŻYNY KALITKO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

23 bal icoW środę w przedszkolu nr 2 i żłobku miejskim odbył się bal królowej. W rolę królowej, ku swojemu ogromnemu zdziwieniu wcieliła się długoletnia dyrektorka tejże placówki, pani Grażyna Kalitko, która obecnie po wieloletniej pracy pedagogicznej z dziećmi, odchodzi na emeryturę. W role aktorów wcielili się pracownicy tejże placówki oraz rodzice: były „pięciogwiazdkowe” księżniczki, kot w butach, oraz inne postacie z bajek. Natomiast licznie przybyłą świtę stanowili wychowankowie.
Na zakończenie nastąpiło uroczyste pożegnanie pani dyrektor, podczas którego nie obyło się bez łez.

Jak nam powiedziała Grażyna Kalitko - w tym dniu królowa balu, a na co dzień dyrektorka tejże placówki: ”Było to dla mnie niesamowite zaskoczenie, jestem oczarowana całą imprezą. Z tego co ja wiedziałam miała to być bajka dla dzieci, a stało się tak jak się stało, czyli poprzez formę teatralną, bajkową , którą kochają dzieci i lubią zostało zorganizowane pożegnanie. Jest to niesamowite, ponieważ dzieci przeżywały kto jest głównym bohaterem. Ktoś przygotował to wszystko w taki sposób, że udało się to zrobić w wielkiej tajemnicy przede mną i ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu. Jestem dumna, że mam takich rodziców , takie dzieci, taką placówkę, takich pracowników, których do końca będę szanować. Wszystkie te moje lata pracy pamiętam doskonale, rozpoczynałam od biegania po cegłach jak rozpalało się ogień pod beczkami ze smołą, był to jeszcze plac budowy. Jestem zatrudniona od 1 września 1983 roku, a dzieci przyszły dopiero od października, Więc były to trzy miesiące przygotowań: zakup materiałów, przygotowanie oddziałów, zakup sprzętu, mebli, zatrudnianie pracowników. To wszystko przeżyłam właśnie 35 lat temu, będzie okazja do świętowania na jesieni. Jak sobie teraz przypominam całe te 35 lat jest wielką życiową historią, w której cały czas są zmieniający się ludzie, są dzieci i w środku jestem Ja. Będzie fajnie wspominać , liczę że moja praca nie poszła na marne, że moi następcy będą kontynuować to co ja zaczęłam. Może nie wszystko się podobało, ale jakoś to szło. Wisienką na torcie dla mnie jest planowana rozbudowa naszego przedszkola. Zdarzało się, że jak mnie wyganiali gdzieś drzwiami to potrafiłam lufcikiem wejść aby wywalczyć coś dla pracowników i dla dzieci. W ramach projektu dla żłobka zakupiliśmy już nowe zabawki, nowe sprzęty. Powiększamy od września żłobek o osiem miejsc, z tego tytułu bierzemy udział w projekcie unijnym – „Maluch 2018”. Są to pieniądze, które nas satysfakcjonują, gdyż będzie więcej środków finansowych na nowe wyposażenie placu zabaw, będzie więcej sprzętu w salach, będzie więcej dzieci. Jest to dla mnie wiążące, że będzie można komuś powiedzieć, że proszę się nie denerwować dziecko będzie przyjęte.
My ze swojej strony dziękujemy za dotychczasową współpracę i życzymy przyszłej emerytce przede wszystkim zdrowia, gdyż właśnie to jest w życiu najważniejsze.
Zachęcamy do obejrzenia materiału foto i video z balu królowej.
Przemysław Kubiak

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Pogoda

Pożyczka
SJ kominki
Mokaster