Piksel
Smile Shop
DCF

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2018-11-16
USD
3.7876
-0.52%
EUR
4.2950
-0.05%
CHF
3.7608
-0.54%
GBP
4.8468
-0.45%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

MLEKO + OWOCE => SUPER MOCE

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

28 mlekoW piątek (24.11.2017) w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Miłakowie odbyła się wojewódzka impreza sportowo-edukacyjna „Mleko + Owoce => Super Moce". Organizatorami byli : Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie. Głównym Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu odżywiania się, popularyzacja programu: „Program dla szkół", promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu uczniów z klas I-V.

Honorowy patronat objął : Wojewoda Warmińsko- Mazurski. Na uroczystość przybyli między innymi – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, przedstawiciel Wojewody Mateusz Szkaradziński, Dariusz Wasiela – zastępca dyrektora Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, władze miasta Miłakowa na czele z burmistrzem Aleksandrem Gawrylukiem.
W imprezie wzięło 18 szkół z terenu całego województwa. Każdej drużynie kibicowała licznie zgromadzona publiczność składająca się z uczniów każdej przybyłej placówki. Zespoły miały do wykonania wiele zadań, konkurencji związanych ze zdrowym odżywianiem. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną ale i praktyką. Zawodnicy musieli między innymi uporać się z krzyżówką , ułożyć piramidę czy znać zasady zdrowego odżywiania. Czas w przerwach między konkurencjami także był aktywny: Tańczono zumbę oraz można było posilić się pysznymi, zdrowymi kanapkami przygotowanymi przez rodziców uczniów ZSP w Miłakowie.
Pierwsze miejsce w zawodach zdobyli uczniowie szkoły podstawowej w Brzydowie, drugie SP w Olsztynie a trzecie SP w Księżnym Dworze. Przyznano także nagrodę drużynie, która najlepiej kibicowała. Tu wygranymi okazali się uczniowie SP w Zalewie.
Uczestnicy : Szkoła Podstawowa w Miłakowie , Szkoła Podstawowa w Łankiejmach , Brzydowo , Księżny Dwór, SP Stare Uściny, SP Zalewo, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddz. Przedszkolnymi w Wielkim Dworze ,SP nr 1 Dobre Miasto, SP w Tuławkach, SOSW w Braniewie, ZSP nr 4 w Ostródzie, SOSW w Bartoszycach, SP w Rumienicy, SP w Byszewie, SP nr 25 Olsztyn, SP nr w Ornecie, SP w Stawigudzie.

Tekst Andrzej Sekita
Foto Przemysław Kubiak

reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Ekotusz
Stal złom
KJmeble