Krawczyk
Stadnina Huragan
DCF

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2018-11-16
USD
3.7876
-0.52%
EUR
4.2950
-0.05%
CHF
3.7608
-0.54%
GBP
4.8468
-0.45%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 1058 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

DZIEŃ MISIA Z WĄTKIEM CHARYTATYWNYM

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

22 mis icoWe wtorek (21.11.2017) w Przedszkolu nr 2 w Morągu odbyły się uroczystości Dnia Pluszowego Misia z udziałem przedszkolaków z przedszkola nr 2, z przedszkola przy szkole nr 4 oraz uczniów klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu połączone z zakończeniem szycia misiów przez dzieci. Misiów przeznaczonych na licytację, dochód z której ma zasilić konto małego morążanina- Szymona Matwiejuka. Pomysłodawczynią całej imprezy jest Ilona Rachuba – nauczyciel przedszkola w oddziale przedszkolnym przy szkole nr 4. „Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia postanowiliśmy wymyśleć jakieś ciekawe warsztaty innowacyjne.

Od jednego pomysłu do drugiego i zaczęliśmy zbierać grupy, które chciałyby wziąć udział w warsztatach krawiecko – artystycznych. Zebraliśmy grupy żłobkowe, przedszkolne i grupy w szkole. Przez miesiąc prowadziliśmy cykl warsztatów, które polegały w zależności od grup wiekowych, od ich umiejętności i możliwości na różnego rodzaju zadaniach; dzieci poznawały materiały, ich strukturę, grupy starsze uczyły się wykrojów. Ostatecznie powstały misie samodzielnie wykonane przez dzieci. Przy tym wpadliśmy na pomysł aby przy tej okazji wesprzeć i uszyć więcej misiów z przeznaczeniem na licytację dla Szymona Matwiejuka, oczekującego na kolejną operację serca.
„ Garść misiowych faktów
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.”-miastodzieci.pl
Przemysław Kubiak


reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Smoczek
SJ kominki
Park