Krawczyk
Stadnina Huragan
DCF

Morąg archiwalny

Kursy walut

«
»
NBP
2018-11-16
USD
3.7876
-0.52%
EUR
4.2950
-0.05%
CHF
3.7608
-0.54%
GBP
4.8468
-0.45%

Warto odwiedzić

olx logo
next jobs
prusowie
banner morag
banner lot
banner slonecznik

Facebook

Szukaj

Gościmy

Odwiedza nas 1088 gości oraz 0 użytkowników.

Wasze komentarze

 • Nie obchodzi mnie szpital w Ostródzie , tylko nasz w Morągu .zamknięta pediatria , szpital wypadł ...

  Czytaj więcej...

   
 • To miał być popis erudycji i elokwencji chyba.... a wyszedł popis ignorancji.

  Czytaj więcej...

   
 • Kandyduję do Sejmiku Województwa. Dla mnie ważne jest, że mam 3 dzieci i pracuję zarówno w firmie jak ...

  Czytaj więcej...

   
 • Czy ten artykul jest sponsorowany?? Zreszta jak kazdy artykul. Byle szukać dziury w calym. Takie Pana ...

  Czytaj więcej...

   
 • Komentarz rzeczywistości tyleż ciekawy co merytoryczny, wcale znaczy. Wbrew tenu co wypisuje Pan ...

  Czytaj więcej...

01-banner_emorag.jpg 01-banner_gminamorag.jpg 01-banner_kur.jpg 02-banner_widzimisie.jpg 03-banner_euromax.jpg 04-banner_wyp_row.jpg 06-banner_jopek.jpg 20-banner_emorag.jpg

LENIUSIOŁKI W III B

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

22 leniusiolkiW poniedziałkowe popołudnie (20.11.2017) klasa III B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu miała spotkanie z Anną Sakowicz – autorką książek dla dorosłych oraz w ostatnim czasie książki dla dzieci pt. LENIUSIOŁKI. Podczas wspólnego czytania oraz zabawy z leniusiołkami pisarka wspaniale przedstawiła bohaterów swojej książki dzieciom, które stwierdziły, że czasami w ich szafach również goszczą takie stworki.

Jak nam powiedziała Anna Sakowicz, autorka LENIUSIOŁKÓW – Pisałam trylogię kociewską i to moja bohaterka, Joanna w zasadzie wymyśliła leniusiołki. Kiedy ona je wymyśliła postanowiłam, że ja je tylko zapiszę, powstały zupełnie przez przypadek. Główne postaci w tej bajce - leniusiołki, powodują że główna bohaterka ma bałagan w pokoju, nie chce się jej sprzątać. Inspiracją do napisania tej książki był również mój gruby kot, który spędza cały dzień na lenistwie i oczywiście bałagan w pokoju mojej córki. Musiała być jakaś przyczyna, dla której moja córka nie chciała sprzątać, więc wymyśliłam, że są to leniusiołki mieszkające w jej szafie. . Małgorzata Jurasz, współorganizatorka spotkania – Stajemy się społeczeństwem, które czyta co raz mniej, a czytanie wpływa pozytywnie na rozwój dzieci; uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się i wyrabia cierpliwość. W tym roku rozpoczęłam współpracę z Aliną Żurakowską, która od kilku lat podejmuje działania promujące czytelnictwo wśród uczniów. Dzisiejsze spotkanie z Anną Sakowicz jest jednym z działań. Autorka pisze książki dla dorosłych, ale chcąc spełnić marzenie jednej ze swoich bohaterek, postanowiła wydać książkę dla dzieci, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne dla dzieci chorych na białaczkę. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie autorskie stanie się źródłem wielu wrażeń, przeżyć i wzruszeń, stanie się też doskonałą okazją do zabawy z książką i jednocześnie rozbudzi zainteresowania czytelnicze dzieci.
„Jeżeli zauważyłeś u swoich dzieci niepokojące objawy, takie jak: niechęć do sprzątania i uprawiania sportu oraz ogromny bałagan w ich otoczeniu, to wielce prawdopodobne, że zalęgły się w twoim domu leniusiołki” – zaczerpnięte z zakładki wręczanej dzieciom. . Ze swojej strony zachęcam do przeczytania LENIUSIOŁKÓW, gdyż każdy z nas ma czasami takich gości w swojej szafie.
Przemysław Kubiak


reklama

Dodaj komentarz
Regulamin komentarzy
Uwaga: redakcja www.e-morag.pl nie ponosi odpowiedzialności za komentarze znajdujące sie poniżej. Wszelkie próby obrażania kogoś lub nadużycia będą usuwane przez administratora serwisu.


Kalendarz

Listopad 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Komunikcja

przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
przewozy pks
 

Nowości w sklepie

jednoslady

Sklep czynny
pon.-pią. - 9:00 -17.00
sob. - 9:00 - 14:00 
ZAPRASZAMY !!!

Pogoda

Smoczek
SJ kominki
Park